Egy már betiltott anyagot tartalmazhatnak a hajápolók, ám kérdéses, hogy tényleg akkora veszélyt jelent-e ez az egészségünkre, mint elsőre hisszük.
Az Olaplex hajápolók világszerte hatalmas népszerűségnek örvend, már nemcsak a fodrászok használják, otthon alkalmazható verziók is a piacra kerültek. A család legnépszerűbb terméke a No.3, amely egy pakolásként funkcionál és éleszti újjá a tincseket, most azonban rengetegen hanyagolták a használatát, mert felröppent a pletyka, hogy meddőséget okoz.
Március 25-én a Tyla arról számolt be, hogy a butilfenil-metilpropionál illat, amelyet az EU-előírások értelmében már betiltottak, és március 1-től le kell venni a polcokról az ezt tartalmazó termékeket, még mindig megtalálható az Olaplex No.3 hajmaszk összetevői között.
A kiadvány arról számolt be, hogy a szóban forgó összetevőnek káros hatásai lehetnek a termékenységre, valamint a magzat fejlődésére. Kérték továbbá az Olaplex No.3 használókat, hogy ellenőrizzék a náluk lévő termékeket, tartalmazzák-e a károsnak vélt anyagot az általuk vásárolt dobozok.
Most egy kozmetikai termékeket ellenőrző szakértő szólalt meg a témában és tisztázta a felmerülő kérdéseket.
A liliál egy kémiai vegyület, amelyet általában parfümként használnak kozmetikai készítményekben és mosóporokban, gyakran butilfenil-metilpropionál néven. Az EU 2022 márciusában betiltotta a kozmetikumokban való használatát, miután megállapították, hogy káros a termékenységre. Az ellenőr szerint egyáltalán nem olyan egyszerű tovább értékesíteni azokat a termékeket, amelyet tartalmazzák a tiltott összetevőt.
„Az Egyesült Királyságban és az EU-ban értékesített kozmetikai termékek biztonságosságát tapasztalt toxikológusok vizsgálják, akiknek felelősségük van abban, hogy a termék biztonságos legyen, mielőtt eladnák"
– nyilatkozta az szakértő. Azonban véleménye szerint, akkor sem kellene hanyagolnunk a termék használatát, ha az tartalmazna liliált.
amidst the olaplex drama pls watch this video ‼️ fear mongering is real! using a product topically is not the same as ingesting it (which is what was done to the rats in the lilian-fertility experiment) pic.twitter.com/F75IIt3JUn
— cha0thick (@tobiadewale) March 1, 2022
„A liliál csak kis mennyiségben van jelen ebben a termékben (általában kevesebb, mint 0,1 százalékot tartalmaz, amiben megtalálható), ez közel sem éri el a termékenységgel való közvetlen kapcsolat létrehozásához szükséges mennyiséget"
– magyarázza az ellenőr.
„A kozmetikai termékek nem szívódnak fel olyan könnyen a bőrön keresztül. Bőrünk úgy van kialakítva, hogy távol tartsa a káros dolgokat, és megvédjen minket, egyfajta védőhálóként is funkcionál ésszerű keretek között. Egy kozmetikai terméknek sem szabad áthatolnia a bőrrétegeken. Ha az Olaplexet felviszi a hajára, az nem fog felszívódni, így nincs közvetlen kapcsolata a termékenységhez szükséges funkciókhoz. Rendszeresen meg kellene ennünk azt, vagy egy 99 százalék liliánt tartalmazó krémet kellene kennünk naponta több órán keresztül, hogy tényleg meddőséget okozzon."
Az Egyesült Királyságban a liliál a mai nap után is értékesíthető kozmetikai termékekben mindenféle jogi következmények nélkül, mivel az összetevők betiltásának folyamatát még nem alakították ki az Egyesült Királyság Európai Unióból való kilépése óta.
Hailey Bieber visszahozta a divatba tinikorunk kedvenc frizuráját
30 másodpercenként adnak el ebből a hajnövesztő szerből, elképesztő a hatása
S.O.S. segítség a hajnak: A rohanós napok megmentője a szárazsampon?
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!