A parentifikáció, vagyis a Terézanyu szindróma
„A lelkem is kiteszem értetek” mondat a „terézkedés” esszenciája. Ezek az emberek ugyanis másokért élnek, és akkor is segítenek, ha nem kérjük, de még akkor is, ha ők maguk belerokkannak ebbe. Honnan jön hát ez a nagy önzetlenség?
Sajnos azonban nem ritka, hogy a nagylány, vagy nagyfiú lelki szemetesládává változik, és minden erejével azon lesz, hogy osztozzon imádott szülője nehézségein. Ezáltal túlterhelődik, és nem jut ideje arra, hogy gyerek maradjon. Felnőve azután ugyanezt a sémát ismétli: mindenkivel törődik, csak önmagával nem. Ettől egyre boldogtalanabb és erőtlenebb lesz, mert a „terézkedés” bizony fárasztó elfoglaltság. Ahogy Rácz Zsuzsától tudjuk, Terézanyut – vagy Terézaput – nem könnyű megállítani, de a sok dicséret, elismerés és egy rendszerszemléletű terápia általában elég hozzá.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!