A gondolatnak teremtő ereje van, de még mennyire! Egy német kutatás szerint egyáltalán nem mindegy, hogyan fogalmazol a mindennapokban, mert komoly hatásai vannak szavainknak. Ha a nyugalom az, amire vágysz, akkor ennek megfelelően kell fogalmaznod. Ha szeretnéd, hogy komolyan vegyenek, akkor pedig nem kerülheted el a felelősséget sem.
A szavaknak nagy ereje van, akár pozitív, akár negatív értelemben. A feladatunk tehát az, hogy rájöjjünk, hogy hogyan fogalmazzunk meg úgy mondatokat, hogy azok minket szolgáljanak, és milyen szavakat használjunk, hogy olyan hatást váltsanak ki, mint amire vágyunk. Nyugalom, béke, érthetőség? Minden lehetséges, ha azt mondod, amit szeretnél.
Ha azt használod, hogy kell, az máris egy negatív kényszert vetít elő. Meg kell csinálnom a takarítást, meg kell főznöm az ebédet, el kell mennem a boltba - mindegyik egy külső nyomást sugall felénk. Ha azt mondjuk, hogy el akarok menni a boltba, vagy takarítani akarok, az máris azt az érzetet kelti, hogy úgy érezzük, nekünk is van belőle valamilyen pozitív hozadéka. Már pedig van, a tiszta lakás, a teli hűtő vagy éppen a finom ebéd mind örömet tudnak okozni. Az agyunk számára sem mindegy, hogyan kommunikálunk, mert ez belső motivációt adhat, ennek köszönhetően pedig jelentősen pozitívabban állunk majd az elénk gördülő feladatok elé.
Ha szeretnénk a felelősséget hárítani, hajlamosak vagyunk egyes szituációkban az én szó helyett az ember kifejezést használni. Ezzel felmentjük magunkat a hibák és a tévedések következményei alól, pedig ezt nem szabad. Fontos, hogy vállaljuk magunkat akkor is, ha éppen helytelen döntést hozunk. A környezetünkben is sokkal nagyobb tiszteletet vívhatunk ki, ha nem általánosságban beszélünk problémákról, kérdésekről, hanem belevisszük saját személyünket. Az ember kifejezés azt a gyanút keltheti, hogy valamit el szeretnénk titkolni, valami felett át szeretnénk siklani.
Az olyan szavak, mint a lehetetlen, nehéz, helytelen vagy rossz, azonnal kiölhetik az optimista hozzáállást belőlünk. Ezért trükközzünk, csapjuk be az agyunkat. Ha azt mondjuk, hogy nem jó vagy éppen nem könnyű, az azért is hasznos, mert a tudatunk a hiedelmek szerint nem értelmezi a nem szót, így csak azt manifesztálod, hogy könnyű és jó.
Cathisofóbia, ami rémálommá teszi az emberek életét
Mindennapos meditáció két héten keresztül - döbbenetes változásokat okoz
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!