A szívelégtelenség és a lábaink összefüggéséről most mindent elárulunk.
Elképesztő eredmények jöttek ki egy új tanulmányból: a vastag combú embereknél kisebb az esély a szívelégtelenségre. A kutatók szerint a lábakban minden 5 százalékos testtömeg-növekedés után 11 százalékkal csökken az egészségkárosodás esélye.
A szívelégtelenség akkor történik meg, ha a a szív nem képes megfelelően pumpálni a vért a test körül, mert túl merev vagy gyenge lett. Ez a probléma Nagy-Britanniában nagyjából 900 000 embert érint, és évente körülbelül 60 ezer új esettel találkoznak az orvosok. A szívelégtelenség leggyakoribb oka a szívroham.
Habár a kutatásokból azok az eredmények jönnek ki, hogy a derék körüli zsír káros az egészségre, ugyanez nem mondható el a láb körüli zsírról. A japán Kitasato Egyetem tudósai felfedezték, hogy a vastagabb combú emberek esetében 41 százalékkal kisebb a szívrohamot követő szívelégtelenség kialakulásának kockázata. Az Európai Kardiológiai Társaság tudományos kongresszusán bemutatott legfrissebb tanulmány közel 1000 ember lábát vizsgálta meg, valamint azt, hogy ez a testrészük, hogyan kapcsolódik a szívükhöz.
A szívinfarktuson átesett betegek számára a négyfejű combizmokat érintő erősítő edzést kell javasolni a szívelégtelenség megelőzése érdekében
– mondta Kensuke Ueno, a kutatás társszerzője.
A kutatások szerint az erősítő edzés hozzájárul ahhoz, hogy csökkenjen a vérnyomás, javítja a vérkeringést, valamint erősíti a szívet és az ereket is. Fontos azonban beszélni a szívelégtelenség 4 tünetéről is, amelyeket fontos időben felismerni.
A szívelégtelenség egyik fő tünete a légszomj, ami nem csak fizikai aktivitás után, de nyugalomban is fennállhat. Szintén nem szabad figyelmen kívül hagyni, ha valaki állandóan fáradtnak érzi magát és minden fizikai gyakorlatot kimerítőnek talál. A szédülés és az ájulás szintén jellegzetes tünet, továbbá a duzzadt bokák is. Szintén előfordulhat szapora szívverés és köhögés is. A tünetek gyorsan vagy fokozatosan, hetek vagy hónapok alatt alakulhatnak ki.
A leggyakoribb esetekben a szívelégtelenség több egészségügyi probléma kombinációjának az eredménye. Az elhízás, a túl sok alkoholfogyasztás és a pajzsmirigy túlműködés is szerepet játszhat. A leggyakoribbak azonban a különböző szívkoszorúér-betegségek, a magas vérnyomás, szívritmuszavarok vagy veleszületett szívbetegség. A magas vérnyomás azért veszélyes, mert extra terhelést kap a szív, és ezért alakul ki idővel a szívelégtelenség.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!