Ez az 5 perces rutin csodát tehet a testünkkel és az elménkkel.
A székjóga évek óta egyre nagyobb népszerűségnek örvend. A szakértők szerint ezek a minimális mozgások bármely életkorban jelentősen javíthatják az általános egészségi állapotot. A feszes izmok megnehezítik a mindennapi életet, és az ülőmunka súlyosbítja a kihívásokat. Bár az életkor előrehaladtával elkerülhetetlenül veszítünk rugalmasságunkból, tehetünk lépéseket, sőt leginkább nyújtásokat, hogy lelassítsuk a folyamatot. Mutatjuk, milyen 5 perces rutinra esküsznek most sokan.
A székjóga célja, hogy ülő helyzetből rugalmasságot és mobilitást adjon, így ellensúlyozza az íróasztalnál ülést. Bár a legtöbben azt feltételezik, hogy ülve nem lehet jól edzeni, a szakértők mást mondanak, sőt javasolják is, hogy egy egyszerű néhány perces rutint mindenki iktasson be a mindennapjaiba.
Fontos kiemelni, hogy az irodákban vagy akár home office-ban is az emberek általában görnyedten ülnek az asztaluknál. A székjóga segít a rugalmasságon, valamint hozzájárul a helyes testtartáshoz is. Remek opció lehet az ismétlődő stressz okozta sérülések, például a kéztőalagút-szindróma ellen.
A Journal of Occupational Health Psychology 2012-es tanulmánya szerint azok az alkalmazottak, akik munkahelyi jóga- és mindfulness-programokban is részt vettek, a vizsgálat végére arról számoltak be, hogy kevésbé érezték magukat stresszesnek a 9-től 5-ig tartó munkaidejük alatt, mint azok, akik úgy döntöttek, hogy kihagyják ezt a mozgást az életükből.
Napi öt perc székjóga jobb, mintha hetente egyszer egy órán át csinálnánk
– mondta Stacie Dooreck okleveles jógaoktató, aki hozzátette, hogy a kezdőknek elég az egyszerű mozdulatokkal kezdeniük, és ma már számos videót lehet találni a közösségi oldalakon is, amelyek hasznosak lehetnek.
A szakértő szerint szintén hasznos, ha a székjóga gyakorlatokat egy néhány perces elcsendesedéssel fejezzük be. Fontos néhány lassú, mély lélegzetet venni, mielőtt visszatérünk a munkába.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!