Ez az új időbeosztás szabadon hagyja a nap 30%-át. Az eredmény? Jobb kreativitás, nagyobb fókusz, boldogabb élet! Mutatjuk, hogyan működik.
Dan Sullivan önismereti tréner és üzleti tanácsadó már évtizedek óta kivesz évi 155 napnyi szabadságot. A maradék 210-ben ugyanúgy dolgozik, mint minden ember – azzal a különbséggel, hogy a napi időbeosztásnak 30%-át teljesen szabadon hagyja. Ez nagyjából azt jelenti, hogy 8 órát alszik, 8 órát dolgozik, a fennmaradó 8 órájából pedig 2,5 órát arra szán, hogy azt csinálja aznap, amihez éppen kedve van. Nem tervez be semmit, nem köteleződik le semmilyen programra, egyszerűen csak él és létezik.
Hogy ez miért jó? A kutatások szerint ezzel az időbeosztással jelentősen javul az életminőség, kevesebb stressz ér minket, ezzel arányosan pedig javulnak a kognitív funkciók (úgy, mint a fókuszálás és a kreativitás) eredményei. Mutatjuk, ez hogyan is néz ki a 30%-os szabály alkalmazása a való világban és miért is ajánljuk ezt mindenkinek!
Nem véletlen, hogy a legtöbb ember munkaidőn kívül rukkol elő a legjobb ötletekkel. Ez azért van, mert az agy felfrissül, ha nem összpontosít, de szabadabban áramlanak a gondolatok is, a kreativitás és az összpontosítás pedig nagyobb lesz, mint valaha!
A barátokkal való találkozás, a networking és a személyes üzenetek megválaszolása általában olyan napi tevékenység szokott lenni, amire „jó, ha néha van idő”. Ezzel a napi 2,5 órás szabad tevékenységgel viszont szinte biztos, hogy előbb-utóbb újra felélednek a régi kapcsolatok, a rendszeres kapcsolattartás pedig soha többé nem lesz probléma.
A priorizálás egy rendkívül nehéz dolog – főleg akkor, ha egyszerre több feladatot is el kell végezni. Ebben a kis plusz, be nem tervezett szabadidőben viszont olyan dolgokat is meg lehet csinálni, ami amúgy mindig csak a sor végére kerülne. Főleg azokra a pihentető, de igencsak feltöltő dolgokra gondolunk, mint a napozás, a futás, a szabadban való sportolás vagy a nap közbeni kis alvás.
Dan Sullivan önismereti tréner a nap közepén, dél és délután fél 3 között tartja a napi szabadidejét, ami segít neki abban, hogy összeszedje a gondolatait és újult erővel vesse bele magát a munkába.
„A nap közepén, mikor a munkaidőmből már eltelt négy óra, de még hátravan ugyanannyi, tartok egy két és fél órás szünetet, hogy feltöltődjek. Talán mondanom sem kell, de a második négy órámban szoktak a legjobb ötletek kipattanni a fejemből. Mindenkinek javaslom ezt az időbeosztást, mert csodákat tesz az élettel!”
Hány óra szabadidőre van szükségünk ahhoz, hogy boldogok legyünk?
„Olyan feltételeket kell teremteni, ahol a fiatalok szárnyalni tudnak”
A kor alapú diszkrimináció mindenkit érint – még a fiatalokat is
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!