A neurológusok lerántották a leplet arról a 5 legsúlyosabb stresszet kiváltó dologról, amik előbb-utóbb minden embert tönkretesznek idegileg.
A stressz és az állandó idegeskedés rendkívüli mértékben rombolja az egészséget: a kutatások szerint a nehezebb időszakok után éveket öregedhetünk, ami nemcsak a szépségünknek árt, hanem az egészségünkre is nagyon káros. A memóriazavaron, a feledékenységen, a koncentrációhiányon és az állandó zavartságon túl több komoly mentális problémát is kiválthat a stressz, ami a neurológusok szerint teljesen tönkreteszi az idegrendszerünket. Most az ideggyógyászok beszámoltak arról az 5 dologról, amik szerintük a stresszes életmód és a szorongási zavarok legsúlyosabb kiváltó okai!
Meglepőnek tünhet, de a neurológusok közvetlen összefüggést találtak a sok ülőmunka és a stresszes életmód között. Állításuk szerint minél többet ülünk egy helyben, annál ingerültebb leszünk — arról nem is beszélve, hogy lelassul a vérkeringés, kialakul a rossz tartás, csökken az agyban lévő oxigénellátás szinte, ami miatt állandó lesz a fáradtság és még sorolhatnánk.
Az alvás nem időpazarlás — ez a legnagyobb tévedés. Az éjjeli alvás az az időszak, mikor a test gyógyul, regenerálódik, feltöltődik és pihen azért, hogy a következő napot újult energiával tudja fizikailag bírni. Ha ezt megvonjuk a szervezetünktől, akkor nemcsak a betegségeket és a fertőzéseket fogjuk elkapni, de a kedvünk is rosszabb lesz: legalábbis a legújabb kutatások szerint, amik azt mutatják, hogy a 6 óránál kevesebbet alvók sokkal rosszabb kedvvel, kevesebb életörömmel és több depresszióra való hajlammal rendelkeznek.
A multitaskingot azért találták ki, hogy több dolgot el tudjunk végezni kevesebb idő alatt - ez azonban hosszútávon egyáltalán nem tesz jót az idegrendszernek, ahogyan az állandó, rohanás, sietség és ingerültség sem. A neurológusok szerint a feszített tempójú életmód csak ideig-óráig bírható és vállalható, utána a szervezet általában jeleket küld fejfájás, krónikus betegség, szorongás vagy más testi-lelki problémák formájában, amit minden egyes alkalommal figyelembe kell venni.
A rendszeres mozgás és sport, valamint a kiegyensúlyozott, vitamindús táplálkozás és az egészségtelen étkezés nagyobb befolyással van az idegekre, mint gondolnád! Az ideggyógyászok szerint az egészségtelen életmód puffadáshoz, gyulladáshoz, súlytöbblethez, vitaminhiányhoz, rossz vérképhez és lassuló oxigénellátáshoz vezethet, amitől már csak egy lépés a neurológiai probléma!
Az ember társas lény, ezért a szociális kapcsolatok hiánya alaposan kikezdheti az idegrendszert. Bizonyított tény, hogy a kevés családi-baráti kapcsolatokkal rendelkezők nagyobb eséllyel veszítik el a kognitív képességeiket (memóriazavar, tájékozódási zavar, figyelemhiány, személyiségváltozás, ítélőképesség és nyelvi kifejezés zavara stb.) és lesznek demenciások a 60. életkoruk után.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!