A tudományos képlet segítségével te is kiszámolhatod, hogyan érdemes összeállítani a reggeli rutinodat.
Ugye, milyen jó lenne mindig energikusan kipattanni az ágyból és vidáman indítani a napot? Egy jól összeállított reggeli rutinnal ez nem lehetetlen – és a szakértők most azt is kiszámolták, hogy mi kell ehhez.
A Brit Tudományos Társaság megválasztott elnöke, dr. Anne-Marie Imafidon több mint kétezer személytől gyűjtött adatok kielemzése után alkotta meg a tökéletes reggeli rutin képletét.
A papírforma szerint ehhez 6.44-kor kell ébredni, 7.12-kor kikelni az ágyból, aztán jöhet egy 21 perces testedzés, egy 10 perces zuhanyzás, végül egy 18 perces reggeli elfogyasztása.
A szaktekintély egy konkrét képletet is meghatározott, ami alapján akár személyre is szabható a tökéletes reggeli rutin felépítése.
Először is a reggelire fordított időt (percben megadva) szorozd meg kettővel, majd add hozzá az edzéssel és a zuhanyzással töltött perceket is. Az így kapott értékből vond ki azt, hogy hány órát alszol.
Ezután számold ki, hogy hány órával korábban vagy később kelsz ki az ágyból, mint 7:12. Ezt az értéket oszd el az evés, a zuhanyozás, az edzés perceinek, valamint az ébredés és a felkelés közt eltelt percek összegével.
Az így kapott két értéket add össze, és meg add hozzá az egyéb reggeli tevékenységekkel (pl. öltözködés, keresztrejtvényfejtés, olvasás stb.) töltött perceket. Végül ezt a számot oszd el kettővel.
Íme, meg is kaptad, hogy számodra hány perces lenne az ideális reggeli rutin. A kutató szerint ha ez a szám 37-nél nagyobb, akkor nagy valószínűséggel boldogan indulhatnak a napjaid, míg ha kisebb, akkor esélyesebb, hogy kapkodva és stresszesen vágsz neki a napnak.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!