Nem kell ahhoz feltétlenül vidéken, vagy erdő mellett élni, hogy nálad is kellemesebb legyen a belső atmoszféra.
A jól záródó ablakok és a nyári hűtés, illetve téli fűtés egy igazán meleg otthon kényelmét biztosítja. Ha szerencséd van, a gondosan megtervezett nyílászárók a zajos szomszédoktól és a huzattól is megvédenek, de ennek van egy óriási hátránya is: egyszerűen elfogy a friss levegő, az oxigénhiány miatt pedig egyre fáradtabbnak, lehangoltabbnak érezheted magad. Tehát a jó levegő előteremtése több tényezős, és az sem mindegy, mikor ágyazol be ébredés után.
Az is benne van a pakliban, hogy penész alakul ki valahol, és a porréteg is hamar A megnövekszik a tárgyakon. És arról még nem is beszéltünk, hogy a teregetésből, főzésből, gyertyagyújtásból származó ártalmatlannak tűnő szerves vegyületek is felhalmozódhatnak és irritálhatják a légutakat. A levegőminőség javításának érdekében a következő tanácsokat érdemes betartanod – főleg, ha a belváros közepén élsz.
Nagyon fontos, hogy ne járkálj cipővel a lakásban, és amint hazaérsz, vedd le és tedd el egy zárható szekrénybe, vagy legalább egy nyitott tartóba a bejárati ajtó közelében. Hogy mi lehet a talpadon egy utcai séta után? Kezdve a baktériumoktól, vírusoktól, gyomirtó szerektől egészen a székletig. Ezek pedig azonnal bejutnak a szeretett otthonodba, ha csizmával trappolsz át a lakáson, és ezeket lélegzed be a belső térben.
Tökéletes reggeli rutin a beágyazás, de jobb, ha kicsit vársz vele – legalább 30 percet ébredés után. A testedből származó meleg és nedvesség elősegíti a poratka növekedését, ezért, ha kicsit vársz, erre nem adsz lehetőséget. A tiszta, száraz ágynemű elősegíti az egészségesebb környezet kialakítását a hálószobában.
Nyilvánvalóan, ha penészt észlelsz, azt azonnal el kell tüntetned! Ez azért kíván gyors megoldást, mert a penész kimondottan gyorsan terjeszkedik, és különösen szereti a meleg, nedves, párás helyeket. A dohos szag és a fekete foltok is azt jelzik, penész van az otthonodban. A páraelszívó sokat segíthet a jobb és tisztább levegő elérésében.
Akármilyen nem szeretem feladat, muszáj legalább hetente egyszer port törölni, főként a régebbi, rossz szellőzésű épületek esetén. Érdemes nedves ronggyal áttörölni a felületeket, mivel a por és a vízmolekulák szépen egymáshoz tapadnak. Fafelületek és antik tárgyak esetén inkább mikroszálas ruhával dolgozz, és ne feledkezz meg az ablakpárkányokról, a zuhanyfülkéről és a polcokról sem.
A függönyök és a sötétítők is csak úgy gyűjtik magukba a szennyeződéseket, ezért azokat is rendszeresen mosnod kell. A redőnyöket se hagyd ki a takarítás során, és ugyanúgy nedves rongyot használj. A kanapén elhelyezett díszpárnák is előszeretettel gyűjtik magukba a port – ha a mosási címke engedi, időnként mosd ki őket a mosógépben, a gyerek plüssfiguráival együtt.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!