Az érzelmi intelligencia megléte rendkívül fontos, hogy a párkapcsolat sikeres legyen.
Az érzelmi intelligencia az érzelmek felismerésének, megértésének és kezelésének képessége. Ha megfelelően fejlesztjük, a magasabb EQ javíthatja döntéshozatali képességeinket, szakmai sikerünket és általános jólétünket. Egy párkapcsolatban azonban nehéz, ha az egyik félnél ez a képesség sokkal erősebb, mint a másiknál.
Ha a párod nem hallgat meg téged, akkor sokkal nehezebb lesz megértenie a te álláspontodat egy vita során. Ha a partnered nincs is tudatában annak, hogy nem képes figyelni rád, akkor az az alacsonyabb érzelmi intelligencia jele lehet. Azonban az is érthető, ha elvárod, hogy megkapd azt, amit te is nyújtasz.
Ismerős az az érzés, amikor valaki képtelen vállalni a felelősséget a tetteiért? Ha valaki konfliktus esetén azonnal mást hibáztat szintén az alcsony EQ-szintre utalhat. Egy párkapcsolatban bosszantó lehet, ha te vagy az a fél, aki mindig a hibásként van jellemezve. Fontos észrevenni, ha a párod állandóan bűnbakot keres.
Ha valaki mindig a dolgok negatív oldalára koncentrál és panaszkodik, akkor jó eséllyel úgy érzi, hogy az érzelmei kihívást jelentenek számára. Nem tudják elfogadni és feldolgozni az érzéseiket. Ehelyett panaszkodnak, hogy jobban érezzék magukat, de végső soron ez nem old meg semmit. Egy párkapcsolatban vagy házasságban nehéz elviselni, ha az egyik félnek sosem elég jó semmi, és szinte képtelen a dolgok pozitív oldalát nézni.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!