Ebből kiderülhet, kinek magas az érzelmi intelligenciája.
Az érzelmi intelligencia (EQ) az a képesség, hogy egy ember milyen jól tudja megérteni, kezelni a saját és mások érzelmeit, valamint adott esetben átérezni azokat. Akinek magas az EQ-ja, az érzékenyebb más emberek érzéseire is, illetve könnyebben alakít ki kapcsolatokat. Mutatjuk, mi a legfontosabb tulajdonság, amit ezeknél a személyeknél felfedezhetünk.
Emma Seppälä pszichológus hosszú ideje kutatja az érzelmi intelligenciát. A szakértő egy cikkben kiemelte azt, hogy magas EQ-val rendelkező emberek általában rendelkeznek egy kritikus képességgel, amelyet „érzelmi szuverenitásnak” szokott nevezni. Ez lényegében azt jelenti, hogy megtanultak kegyesen navigálni az érzelmek között, ahelyett, hogy kerülnék, elnyomnák, elzsibbasztanák vagy más módon kötődnének hozzájuk.
Ha tudod, hogyan kezeld az érzelmeidet, akkor kreativitásra, energiára, mélyebb kapcsolatokra, valamint nagyobb boldogságra és kiteljesedésre használhatod őket
– írta a terapeuta a saját írásában.
Tudjuk, hogy az érzelmeink hatással vannak mindenre. Többek között a fókuszra, a figyelemre és a memóriára, a fizikai és mentális egészségre, a döntéshozatalra és a kapcsolatokra is. Nagyban meghatározza azt is, hogyan tudunk elboldogulni a magánéletben és a munkahelyünkön. Az érzelmi szuverenitás jelenlétével a fizikai és mentális egészségünk javulhat, jobb kapcsolataink lehetnek és bátrabbá válhatunk a mindennapokban.
Hagyd, hogy az érzelmek átjárjanak, mint egy hullám, ami jön, és egy darabig a víz alatt tart, de végül elmúlik, így újra felszínre kerülhetsz, és friss levegőt szívhatsz.
– magyarázta Emma Seppälä, hogyan is működik pontosan.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!