Kollégáink nemcsak cikkírásban remekelnek!
A könyv egy szürreális világba enged betekintést a fiatal Orsi életén keresztül. A harmincas lány Rigó nevű macskájával egy varázslatos villa tetőtéri lakásába költözik, ahol elsőre minden idillinek és mesebelinek tűnik. De csak tűnik, a történetben ugyanis megjelenik az idős Bori néni, aki saját életén és jólétén kívül mással nem nagyon foglalkozik, és nem mellesleg a fiatal lány szomszédságában éli udvarlókkal teli mindennapjait. Aztán jönnek a kínos és szürreális körülmények. Lidércekkel teli épület, hajcsomók a lefolyóban és a macskás Orsi, aki próbál zsíros önmagával megbarátkozni. Kifordított, hátborzongató képek játékos megfogalmazásban, egy egészen elferdített történeten keresztül.
Mörk Leonóra: A Hellinger-MadonnaKata, az elegáns pesti galéria művészettörténésze egy fájdalmas szerelmi csalódást követően úgy dönt, kipróbálja a Hellinger-féle családállítást, ahol bebizonyosodik, magánélete kudarcaira a múltban kell keresnie a magyarázatot.A századelőtől napjainkig ívelő és a műkincskereskedelem izgalmas világába vezető regény egy fordulatos nyomozás és egy szenvedélyes szerelem története. „Nem véletlenül választottam mottóul Goethének a Charlotte von Steinhoz írt verséből két sort: „Tekinteted engem játszva járt át / kit aligha értett földi szem". A történetnek több síkja van, de én elsősorban azt akartam megfogalmazni, miért fontos megtalálni azt a társat, aki intellektuálisan is a partnerünk. Aki tudja, miről beszélünk, akinek nem kell folyton magyarázkodnunk, a jelenlétében háromszor is meggondolnunk, mondhatjuk-e azt, amit szeretnénk, meg fogja-e érteni" – mondja a szerző.
Babiczky Tibor: Magas tengerA Magas tenger című regény intellektuális detektívtörténet, mely sokkal inkább szól magáról a nyomozóról, mint a bűnesetekről, amelyekkel találkozik. „A prózában elsősorban nem a művészi, nagyon irodalmi szöveg vonz, hanem a jó sztorik, amelyek akár tűz mellett mesélve is tudnak hatni. Ám mivel a líra felől jövök, sokáig nem találtam a módját, hogyan meséljek: megszoktam, hogy a versben nem állhat fölöslegesen még egy határozott névelő sem, így aztán a prózáimat is a végletekig csupaszítottam, másfél oldalból néhány mondatra húztam, és ezek a megmaradt mondatok értelmezhetetlenül sűrűek lettek. Ez a gát ott szakadt át, hogy meglett az a figura, aki ennek a könyvnek a főhőse" – nyilatkozta könyvéről Babiczky Tibor.
Durica Katarina: Szökés EgyiptombaA saját bőrén tapasztalta, milyen ellentét feszül az egyiptomi luxushotelek világa és a drótkerítésen túli valóság között. A regényt a szerző személyes élményei ihlették. „Másodéves egyetemista voltam, amikor egy utazási iroda idegenvezetőjeként kiküldtek Egyiptomba, egy világtól elzárt oázisba a sivatag szélére. Nem volt semmi a drótkerítésen túl, csak kóbor tevék és skorpiók. Kerítésen innen viszont annál inkább: luxusszállodák, golfpályák, telepített énekesmadarak, drága koktélok. Már az első napokban arcul vágott az óriási kulturális különbség, térd alatti bő szoknyát kellett viselnem negyven fokban, hátrakötöttem a hajam, és sokkal kimértebben kellett a helyi kollégáimmal (akik mind férfiak voltak) viselkednem, igen-nem válaszokat adnom, mert gyakran a kedves választ kezdeményezésnek vették. Az élményeimet egy kis fekete noteszbe írtam, ezeket felhasználtam mind, amikor a regényem írtam" – emlékszik vissza a szerző.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!