Természetes gyógymódok, immunerősítő tippek télre!
Itt a tél, a szervezet számára talán legmegterhelőbb időszak. Ahogy hűl az idő, támadnak a betegségek. A főleg télen jellemző felső légúti panaszok jelentős részét és az influenzát egyaránt vírusfertőzés okozza. A szervezet a vírusok ellen saját immunrendszere által termelt ellenanyagokkal veszi fel a küzdelmet, így a gyógyulásért a szervezet természetes védekező rendszere felelős. Ha az immunrendszerünk le van gyengülve, szervezetünk fogékonyabbá válik a megbetegedésekre. Gyengítheti az immunrendszert a nem megfelelő táplálkozás, a hideg, szeles időjárás miatti megfázás, vagy a túlhajszolt stresszes életmód is.
Mivel napjainkban egyre többen fordulnak az évtizedek óta jól bevált természetes megoldásokhoz, nézzük meg, hogyan segíthetjük immunrendszerünket és a téli betegségekből való gyors felépülést természetes módszerekkel és szelíd gyógymódokkal?
A légutakba került kórokozót inhalálással a legkönnyebb eltávolítani. Tegyünk fel egy kisebb fazék vizet forrni. Amikor gyöngyözni kezd, vagy zárjuk el, vagy vegyük nagyon alacsonyra a lángot alatta. Cseppentsünk a vízbe 3 csepp teafa (Melaleuca alternifolia) és 3 csepp Eucalyptus radiata illóolajat. Fedjük le nagyobb törölközővel, hogy ne szökjön el az illatos pára. Várjuk meg, míg kellemes hőmérsékletű lesz a pára, és lélegezzünk mélyeket orron át és szájon át is, mint ha csak le akarnánk nyelni a meleg gőzt.
Folyamatosan pótoljuk a C és D-vitamint! A D-vitamin megnöveli a szervezetben a saját antibiotikumnak nevezett AMP szintjét, ami elpusztítja a kórokozókat. A C-vitamin szükséges az immunrendszer megfelelő működéséhez, többek között növeli a fehérvérsejtek számát, antioxidáns (szabadgyök megkötő) hatású és támogatja a vas felszívódását. Nem lehet eléggé hangsúlyozni a változatos táplálkozás fontosságát! A savanyú káposzta és a sütőtök például gazdagok C-vitaminban, a tojás, narancs, szardínia, lazac, tonhal, tőkehal pedig D-vitaminban.
Vannak vírus- és baktériumölő hatású növények, melyekből akár ízletes teát is készíthetünk: ilyen a gyömbér, a kamilla, a mezei kakukkfű, a szurokfű vagy a bodza is. Nagyanyáink receptje, a fokhagymás méz továbbra is az egyik legmegbízhatóbb szupersztár.
Immunrendszerünket támogathatjuk az echinacea alapanyagú homeopátiás szerrel. A csecsemőmirigy fontos szerepet játszik a sejtes immunitásban, ezt a folyamatot az egyik csecsemőmirigy fehérjéből, a thymuline-ból készült homeopátiás gyógyszerrel segíthetjük. A téli betegségek kellemetlen velejárója a köhögés, száraz és kevert köhögésre is kaphatók homeopátiás alapanyagokat tartalmazó szirupok a patikákban.
Kb. 1 kg jódmentes sót tegyünk egy kád 37 fokos vízbe. Ne használjunk szappant, fürdés után óvatosan szárítkozzunk. A bőrön lévő sós víz koncentrációja nagyobb, mint a testfolyadékoké, így elkezdődik a szövetekben rekedt folyadék, váladék kiürülése. A sófürdő a nyirokkeringést, méregtelenítést is fokozza, köhögés enyhítésére kiváló.
És a legfontosabb! Legyünk sokat a szabadban, élvezzük a tiszta levegőt és használjuk ki a lehetőséget a téli sportokra, korizzunk, síeljünk, szánkózzunk, sétáljunk a friss levegőn és érezzük jól magunkat a bőrünkben!
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!