Tinédzserek és fiatal felnőttek, akik az Elle Magyarország indulása után születtek, legfeljebb tehát mindösssze 20 évesek. Hogy mit tudhatnak ők még az életről? Éppen erre voltunk kíváncsiak. Kiskos Bíborka, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanulója, a Z Paradigma nevű, középiskolásoknak szervezett drámaíró műhely tagjának gondolatai.
A saját generációs közegemre szűkítve azt mondanám, hogy azt a fajta nyitottságot, elfogadást és társadalmi érzékenységet, amely sokkal inkább prioritás legtöbbünknek, mint a korábbi generációknak. Ezzel együtt a túlzásba vitt píszíséget nagyon ijesztőnek tartom, hiszen az óvatoskodással áteshetünk a ló túloldalára, én is sokszor azon kapom magam, hogy nem merek megszólalni egy témában a túl sok mérlegelés miatt. Bár így is azt gondolom, inkább a toleranciából fakadó vadhajtásokkal kelljen megbirkóznunk, mintsem ennek a gyűlöletből fakadó végletével.
Leginkább közéleti problémák. Sok minden ért minket az elmúlt évben, a pandémia miatt is talán láthatóan érzékenyebbek lettek az emberek az utóbbi változásokra.
A saját jövőmet a jelen társadalmi helyzetben és politikai berendezkedésben itthon elég kétségbeejtőnek látom. Sok minden bánt és nyugtalanít, hogy vajon tudom-e azt, úgy és ott tanulni, hogy az az én érdekeimet szolgálja, ne másokét? Tudok-e szabadon alkotni rám kényszerített öncenzúra nélkül? De hiszek a változásban, a generációmban, és hogy a jövőnk sorsa a kezünkben van.
Az élet maga mindenhogy értékes. Szerintem az értékét semmi nem tudja meghatározni, az élet önmagában egy abszolútum.
A nagynénim, Pass Andrea. Mint ember és mint művész. Rengeteget tanultam tőle, tanulok tőle.
A cikk eredetileg az Elle magazin 2021. novemberi lapszámában jelent meg.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!