Néhány munkahelyi szabályt érdemes mindenkinek betartania.
Természetesen az mindig jó, ha találunk barátokat és bizalmasokat a munkahelyünkön, de vannak bizonyos határok, amelyeket érdemes meghúzni. Ennek oka az, hogy könnyedén kellemetlen helyzetbe kerülhetünk, ha túl sok információt osztunk meg magunkról.
Sokaknál ellenszenvet vált ki, ha valaki állandóan a politikáról beszél. Szintén nem illő valakit megkérdezni arról, hogy kire fog szavazni a következő választásokon. Ez mind olyan dolog, ami nem tartozik ránk, és a faggatózás nem vezet jóra. Mindenkinek meglehet a saját véleménye, de ehhez hozzátartozik az is, hogy másokét tiszteletben kell tartani.
Teljesen mindegy, hogy jóban vagytok-e a kollégáiddal, ha fény derül egy fizetésbeli különbségre, akkor abból nagy viták lehetnek. Éppen ezért talán ezt az információt jobb, ha mindenki megtartja magának. Ha pedig valaki kevésnek tartja a jövedelmét, akkor a főnökséggel kell ezt megbeszélnie, és nem pedig a munkatársakkal.
Ha vannak is olyan kollégáid, akikben nagyon megbízol, ez mégis egy olyan információ, amit jobb, ha nem árulsz el addig, amíg nincs új biztos munkád vagy nem tettél bejelentést a főnökségnek előtte. Nagyon kellemetlen lehet, ha a feletteseid nem tőled tudják meg, hogy távozni szeretnél. Ha pedig közben mégsem találsz új állást, akkor még nehezebb lehet ezt a témát megbeszélni.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!