A kiégés sokakat érintő probléma.
A munkahelyi kiégés a munkával kapcsolatos stressz egyik fajtája, és magába foglalja a fizikai, valamint érzelmi kimerültséget. Ez az állapot azonban növelheti a depresszió kockázatát is. Most eláruljuk, mik azok az intő jelek, amelyeket nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Mindannyiunknak ismerősek azok a napok, amikor még az ágyból is nehéz kikelni. Ha ez azonban állandósul, és közben már előre azon stresszelsz, hogy mi lehet majd a munkahelyeden, akkor bizony a kiégés állhat a háttérben. Szintén intő jel, ha nem tudsz kikapcsolódni anélkül a szabadságodon, hogy ne gondolnál a munkádra és a teendőidre. Fontos meghúzni egy határt.
Természetesen a rossz hangulat és az állandó fáradtság a teljesítményre is hatással van. Az is lehet, hogy képes vagy a kiégés mellett is a szokásos minőséget hozni a feladatoknál, de ehhez sokkal több koncentrációra van szükséged. Mindenképpen fontos, hogy ezt egy jelnek vedd, és egy kicsit lassíts vissza a tempóból vagy beszélj a feletteseddel, ha nem érzed jól magad.
Példaként mondjuk, ha korábban nagy örömöd lelted abban, hogy másokon segíthetsz, de most a legapróbb kérdés is feldühít, akkor ez pontosan jelzi azt, hogy nem vagy a toppon a bőrödben. Emellett pedig megjelenhet a munkától, valamint a kollégáktól való távolságtartás is. Egyszerűen fogalmazva nincs meg az a motiváció, amely korábban inspirált téged abban, hogy jobb legyél, és a személyes kapcsolataidat is ápold a munkahelyeden.
Via
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!