A munkahelyi túlterheltség komoly probléma.
A túlterheltség sok munkavállalónál gyakori probléma, ami hosszú távon sajnos súlyos következményekkel járhat. Hatással lehet mind a fizikai, mind a mentális egészségre, éppen ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni túlterheltségre utaló jeleket. Összeállításunkban most megmutatjuk az a 3 dolgot, ami egyértelműen az mutatja, a végletekig leterhel a munkád.
Amikor a normál esetben rutinból végzett feladatok is túl soknak tűnnek, akkor az nem a lustaság, hanem a mentális túlterheltség egyik első jele lehet. Ha a feladatokat az utolsó pillanatig halogatod, emiatt pedig aztán bűntudatod lesz, akkor nem kizárt, a munkád teljesen leterhel. Egy következő lépcsőfok pedig, amikor már gyakorlatilag alig tudod magad rávenni arra, hogy bármit is csinálj. Mit tehetsz ez ellen? Első körben próbálj meg reggelente feladat listát összeállítani, amiket priorizálj is. Sokszor a probléma forrása az, hogy túl sok teendőt akarsz egyszerre csinálni, a feladatok pedig elkezdenek tornyosulni. Rendszerezd tehát a teendőid, az rengeteg terhet levehet a válladról.
Ha egykor szeretted a munkád, volt motivációd és célod, de most egyáltalán nem lelkesít a dolog, akkor az erősen a túlterheltségi tünetnek tűnik. A kiégés egyik első jele a belső kiüresedés, sokan ilyenkor arról számolnak be, hogy nem tudják, mi a bajuk, de azt érzik semmihez nincs kedvük. Ilyenkor azt érezheted, hogy robotpilóta üzemmódban működsz, azaz megcsinálod a feladatokat, de semmi örömet nem érzel miatta. Amennyiben nálad ez a helyzet, érdemes lehet kivenned néhány hét szabadságot, feltöltődnöd, kikapcsolódnod, ha viszont a szabadság után is hasonló a helyzet, akkor nem kizárt, eljött a munkahelyváltás ideje.
Sokan addig feszegetik a saját határaikat, amíg a testük el nem kezd durva jeleket küldeni arra vonatkozóan, hogy ennyi és ne tovább. A túlterheltség gyakori tünetei közé tartozhat a fejfájás, az álmatlanság, az emésztési zavarok, valamint a szorító érzés a mellkasban. Ezek általában nem véletlen tünetek, hanem az idegrendszer válaszai a túlterheltségre. Persze a tünetek állandosulása esetén nem árt egy teljeskörű orvos kivizsgálást is kérni, de amennyiben nincs orvosi oka a dolgoknak, akkor valószínűleg tényleg a kiégés kezd utolérni téged is.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!