A Z generációs alkalmazottak egészen máshogy képzelik el a munka világát.
Elképzeléseiknek pedig nem restek hangot is adni. Az idősebb kollégák persze gyakran legyintenek a panaszaikra, mondván, a munka felnőtté válás része, pedig az igazság az, hogy a Z generációsok sokszor rendszerszintű hibákra világítanak rá. Összeállításunkban most mutatunk 3 dolgot, amire sokszor panaszkodik ez a generáció, és amiben több lehet az igazság, mint az elsőre gondolnánk.
A Z generáció gyakran érzi azt, hogy irreális elvárásokat támasztanak feléjük: legyen szó határidőkről, túlórásáról vagy éppen multitaskingról. A félreértések elkerülése végett, nem arról van szó, hogy ők ne akarnának dolgozni, csupán csak nem látják az értelmét a túlterheltség romantizálásának. A korábbi generációk ugyanis máig képesek azt mondani, az extrém fáradtság normális, és a kemény munka jele. Valójában viszont az állandó leterheltség hosszú távon kiégéshez vezet, éppen ezért a Z generációsok részéről igenis jogos, hogy megkérdőjelezik az értelmetlen túlórákat.
Sokan számolnak be arról, hogy a munkahelyükön nincs strukturált betanítást, ezt követően pedig a munkájukkal kapcsolatban nem érkezik érdemi visszajelzés, egyszóval hiányzik a mentorálás. Az új belépőket gyakran bedobják abba a bizonyos mélyvízbe, ami főleg egy első munkahelyes személynek frusztráló és ijesztő lehet. A munka világa manapság bonyolultabb mint valaha, nemcsak szakmai, hanem pszichés értelemben is. A Z generációsok pedig – akik a visszajelzés kultúrájában nőttek fel – úgy vélik a „majd úgyis belejössz” stratégia toxikus és végtelenül elavult. Lássuk be, igazuk van!
A covid idején rengeteg cég küldte kényszerből home officeba a dolgozóit, ám a járványidőszak lecsendesedése után tömegesen hívták vissza az irodákba a munkavállalókat. Az otthoni munkavégzés kapcsán erősen megoszlanak a vélemények, de annyi biztos, hogy a Z generáció abszolút előnyként kezeli egy állásjelentkezés esetében, ha van lehetőség a home officera, hibrid munkavégzésére, valamint, ha az időbeosztás is rugalmas. Sőt, ez már nem is kiváltságként, hanem alapként él a fejükben, ők már nem egy fix irodában képzelik el az életüket. Akárhogy is, pandémia alatt igenis bebizonyosodott, hogy a munka nem feltétlenül helyhez kötött. Egy rugalmas, nem helyhez kötött állással egyszerűbben alakítható ki a munka és a magánélet egyensúlya, ami a Z generációsok számára kiemelten fontos. Fontos, mindez nem lustaság, csupán egy mások számukra a prioritások. Amennyiben pedig a cégek nem veszik fel a tempót ezekkel a változásokkal, akkor nem kizárt, hogy az alkalmazottak idejekorán távoznak majd tőlük.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!