A mérgező munkahelyi környezet káros hatással lehet mind a mentális, mind pedig a fizikai jólétre.
Ha mérgező munkahelyi környezetben töltöd a napjaid, akkor hosszú távon kimerülnek és demotiváltnak érezheted magad. Ahhoz azonban, hogy ki tudj lépni ebből a toxikus csapdából először is fel kell ismerned azokat a jeleket, amik egyértelműen arra utalnak, a munkahelyed bizony mérgező. Összeállításunkban most megmutatjuk a legtipikusabb jeleket, ami azt mutatja, itt az ideje új lehetőségek után nézned.
A mérgező munkakörnyezeteket gyakran az állandó negativitás jellemzi. Ha a munkatársaid vagy a feletteseid folyamatosan negatívak, megállás nélkül panaszkodnak vagy rosszindulatú pletykákat terjesztenek, akkor az hatással lehet a te hangulatodra és hatékonyságodra is. Amennyiben ezt tapasztalod jó ötlet lehet nyílt beszélgetésbe kezdeni a vezetőséggel a munkahelyi kultúra fejlesztése kapcsán, ám ha ez nem ér célt, valószínűleg eljött az ideje annak, hogy új munkalehetőségek után nézz.
A támogató munkakörnyezet elengedhetetlen a személyes és szakmai fejlődéshez. Ha folyamatosan küszködsz a kollégáiddal, a feletteseid pedig nem adnak megfelelő útmutatás és segítséget a munkád során, akkor az semmiképpen sem jó jel. A támogatás hiánya ugyanis hátráltatja a fejlődést, emeli a stressz szintet, végső soron pedig előidézi a teljes elszigetelődés érzését.
Bizonyon szintű kontrollra szükség lehet a vezetőség részéről, de a túlzásba vitt mikromenedzselés elfojthatja a kreativitást és alááshatja a bizalmat. Ha főnököd minden lépésed mikroszkóppal figyeli, kevés teret ad a döntések meghozatalára, akkor az egyértelműen a mérgező munkakörnyezet jele.
Ha túl magas a távozó alkalmazottak száma, akkor az arra utalhat, az emberek boldogtalanok és elégedetlenek a munkahelyen. A toxikus munkahelyi környezet ugyanis arra kényszeríti a tehetséges egyéneket, hogy mihamarabb új lehetőségek után nézzenek. Amennyiben azt tapasztalod, folyamatosan növekszik a távozó kollégák száma, az mindenképpen egy intő jel, amit nem szabad félvállról venni.
Egy mérgező munkakörnyezetben könnyen elmosódhatnak a határok a munka és a magánélet között. Nem kizárt, hogy a főnököd munkaidő után is hívogat, túlóráztat, az e-mailek pedig csak ömlenek a postafiókodba. Mindez hosszú távon kimerültséghez vagy krónikus stressz kialakulásához vezethet, szóval ilyen esetekben célszerű minél előbb munkahelyet váltani.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!