Néha még a legjobb alkalmazottak is felmondanak, a kérdés már csak az, mi lehet ennek az oka?
Az alkalmazottak és a vezetők általában eltérő szakmai érdeklődéssel rendelkeznek. A dolgozók jó fizetést szeretnének kapni, valamint céljuk, hogy megteremtsék a munka és a magánélet közti egyensúlyt, továbbá szeretnék kihasználni a munkájukban rejlő lehetőségeket. A vezetők ezzel szemben a vállalat érdekeit kell szem előtt tartsák, emiatt gyakran nagyon magas elvárásokkal vannak az alkalmazottak felé. Ez sok esetben feszültségeket generálhat, ezek miatt pedig gyakran még a legjobb alkalmazottak is úgy döntenek, tovább állnak. Összeállításunkban most megmutatjuk, mik a felmondás lehetséges okai.
Bizonyára te is ismered a mondást, hogy „mindig azt a vasat ütik, amelyik meleg”. Nos, ez a munkahelyi környezetben fokozottan igaz, szóval ha te a kiválóan teljesítők táborát erősíted, akkor jó eséllyel sokkal több feladatot is bíznak rád. Hosszú távon azonban ez a túlterhelés stresszhez, kiégéshez vezethet. Hízelgőnek tűnhet, hogy a feletteseid ennyire bíznak benned, de valójában nagyon szürreális, hogy csak azért adják neked a projektek nagy részét, mert tudják, hogy te keményen és gyorsan dolgozol. Előbb-utóbb te is rá kell jöjj, egyáltalán nem igazságos, hogy te kétszer annyit dolgozol, mint bármelyik közvetlen kollégád. Ez az egyenlőtlenség felpiszkálhat annyira, hogy felmondás lesz a vége, főleg, ha próbáltál is beszélni a problémáról a főnököddel, de csak süket fülekre találtál.
Sokan alábecsülik a dicséretek fontosságát. Persze ennek nem kell mindig óriási felhajtással megtörténnie, de néha egye-egy vállveregetés is jól tud esni. Ha egyáltalán nem kapsz dicséretet, pedig úgy érzed, nagyon is megérdemelnéd, akkor valószínűleg el fogsz rajta gondolkodni, hogy miért is adsz te bele 120 százalékot, ha egyébként az senkit nem érdekel.
Még a legjobb alkalmazott sem bírja sokáig a kellemetlen, vitákkal, haraggal teli munkahelyi légkört. Szóval, ha nálatok állandóan feszült a helyzet, akkor egyáltalán nem furcsa, hogy előbb vagy utóbb eljutsz arra a pontra, innen menni kell. Ez akkor a legfájóbb, ha egyébként szeretted, amit csináltál. Viszont hidd el, toxikus környezetben egyáltalán nem jó dolgozni, hiszen rámehet a mentális egészséged. Az ilyen helyről jobb minél előbb távozni.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!