Az stressz sok problémát okozhat.
Az érzelmeid jelezhetik, ha túl sok stressz ér. Például az ingerlékenység vagy a túlzott félelem is ennek a problémának a jele lehet. Fizikai tünetek azonban szintén jelentkezhetnek. Most eláruljuk, hogy mentálisan, milyen dolgok mutathatnak rá arra, hogy baj van.
Már régóta létezik kapcsolat a stressz és a kényszeres viselkedés, vagyis az ismétlődő cselekedetek között, amelyeket valaki akkor is elkövet, ha nincs rá magyarázat. Példaként ide sorolható a a gyűjtögetés, a túlzott kézmosás vagy az olyan dolgok, mint például az ajtó vagy a tűzhely ismételt ellenőrzése.
A stressz számos érzelmi hatása miatt sokan tapasztalnak hangulatingadozást. A tudósok tudják, hogy a stressz a hangulatváltozás és a hangulatzavarok kockázati tényezője. A depresszióval azonban szintén fontos kapcsolatban áll.
A kutatók összefüggést találtak a magas stresszszint és a depresszió kialakulása között. Ennek oka a stresszhormonok, például a kortizol felszabadulása lehet, amely hatással lehet az agy szerotoninszintjére.
A jel, ami akár a párkapcsolatunkra is hatással lehet. Egyeseknél a túl sok stressz negatívan befolyásolhatja a nemi vágyat és az intim együttléteket. Ennek oka, hogy mint említettük a hormonszintekre is hatással lehet a probléma. Ha például a petefészkek működése csökken, akkor a tesztoszterontermelés is.
Mit lehet tenni? Nos, az öngondoskodás, a relaxációs technikák és a testmozgás csak néhány módja az önbizalom növelésének. A nemi vágy csökkenésénél fontos az is, hogy az érintettek őszintén merjenek beszélni a helyzetről a kapcsolatukban.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!