A dokumentum szerint továbbra is ugyanúgy lehet beszélni a szexuális orientációról és a nemi identitásról, mint eddig.
A Budapest Pride kisokost készített iskolapszichológusoknak és pedagógusoknak, hogy miért jogszerű továbbra is szakszerűen segíteni a hozzájuk forduló gyerekeknek.
Szeptemberben egy előadás keretein belül beszélgettek iskolapszichológusokkal, gyógypedagógusokkal és gyermekekkel foglalkozó szakemberekkel arról, hogy miért elengedhetetlen és milyen eszközökkel tudják támogatni a hozzájuk forduló diákokat a nyáron elfogadott homofób és transzfób propagandatörvény árnyékában.
A szervezet közleménye szerint az előadást követő sok kérdés és visszajelzés mentén úgy döntöttek, hogy igény van egy közérthető jogi kisokos létrehozására, ami körbejárja ezt a helyzetet.
Legfontosabb állítása a dokumentumnak, hogy továbbra is ugyanúgy lehet beszélni a szexuális orientációról és a nemi identitásról, mint eddig. Ezt alátámasztandó, számos nemzetközi egyezményre hivatkoznak.
A Budapest Pride által kiadott jogi kisokos az új jogszabályok értelmezésében segít, kiemelve az iskolapszichológusok és pedagógusok munkáját érintő paragrafusokat. Mivel az új jogszabályok több esetben homályosan fogalmaznak, így nem árt tisztázni, hogy Magyarország számos nemzetközi emberi jogi szerződést elfogadott, aláírt és a magyar jogrendszer részévé tett, amelyek így kötelezően alkalmazandóak, és ezek tartalmát magyar törvény nem írhatja felül.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!