Egyes országokban már elérhető az új funkció, melynek segítségével elrejthetők a káromkodást tartalmazó privát üzenetek.
Nagy lépést tesz a cyberbullying leküzdéséért az Instagram – szerdától már elérhető egyes országokban az a funkció az appban, melynek segítségével kiszűrhetik a privát üzenetek közül a mocskolódó tartalmakat a felhasználók. A beállítást egyelőre 7 országban – Franciaországban, Írországban, Németországban, Ausztráliában, Új-Zélandon, Kanadában és az Egyesült Királyságban – tesztelik. Itt a felhasználók beállíthatják a profilukon, hogy az alkalmazás automatikusan rejtsen el minden olyan, ismeretlenektől érkező privát üzenetet, amiben illetlen szavak vagy emojik szerepelnek. „Kifejezetten olyan országokban vezetjük be elsőként az új funkciót, ahol korábban több közszereplő, például futballista is a nagy nyilvánosság előtt beszélt az őt ért online zaklatásokról – nyilatkozta a bevezetés kapcsán Clotilde Briend, az Instagram public policy managere. – A gyűlöletbeszéd zöme a privát üzeneteken keresztül éri el a felhasználókat, ezért szeretnénk biztosítani a lehetőséget, hogy mindenki maga dönthesse el, hozzájárul-e ahhoz, hogy ezek az üzenetek eljussanak hozzá.”
A trágárságokat tartalmazó üzenetek a szűrő bekapcsolásakor sem törlődnek, csupán egy külön mappába érkeznek majd, amiről a profilok tulajdonosai nem kapnak külön értesítést. A jelenleg is fejlesztés alatt álló funkcióban az előre meghatározott szavak mellett a felhasználók saját maguk is bővíthetik azon kifejezések listáját, amelyeket a rendszer automatikusan kiszűr majd. Ha minden jól megy, akkor a jövőben a káromkodásszűrő a Facebook Messenger és a Whatsapp felületén is elérhető lesz. A több milliárd regisztrált felhasználót jegyző Instagram már korábban is kiállt az online zaklatás visszaszorításáért. Legutóbb 2019-ben vezették be az appra azt a mesterséges intelligencián alapuló algoritmust, ami figyelmezteti a felhasználókat, amikor úgy érzékeli, hogy bántó vagy sértő megjegyzést szeretnének fűzni egy-egy bejegyzéshez. Az app fejlesztői emellett egy olyan algoritmuson is dolgoznak, ami segít felmérni a felhasználók valódi életkorát, ezzel is csökkentve azt, hogy a fiatalabb korosztály hamis adatok megadásával regisztrálhasson a felületre.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!