Úgy érzed, alaposan bekented magad naptejjel, és megvédted magad leéégés ellen? Íme, néhány ok, amiért mégis megeshet!
Elég valószínű, hogy ha így jártál, nem a naptejed minőségével van a probléma. A fényvédő benne csak akkor tudja megóvni a bőrödet, ha te is azt teszed. Ahhoz pedig nem árt néhány dologgal tisztába kerülnöd. Összeszedtük azokat a tényezőket, amik miatt jobban megpirulhatsz, mint szeretnéd.
Talán most kikerekedett szemekkel azt kérded: „Tényleg minden nap szükségem volna fényvédőre?” A válaszunk, igen! A káros UV sugarak felhős időben is elérik a bőrödet, és akkor is, ha csak a városban sétálsz A-ból B-be. Keresd azokat a formulákat, amik magas UVA védelemmel rendelkeznek, mivel ezek a sugarak mélyebbre hatolnak a bőrbe, és felgyorsítják a bőr öregedési folyamatait.
Előfordulhat ez is, de ezért nem csak a fényvédő okolható. A napozás alatt ugyanis a fokozott faggyútermelés és a verejtékezés ugyanúgy lehet ludas. Válassz olyan napvédőt, amire z van írva, „a mitesszer képződést gátolja” (non-comedogenic). Ezek biztosan nem tömítik el a pórusokat.
Plusz tipp: Ahhoz, hogy biztosan elkerüld a pattanások kialakulását, a szokásos hagyományos arctisztítási rutinod helyett nyáron különösen érdemes még hatékonyabb, ugyanakkor kíméletes segítséget igénybe venned az arctisztításhoz. A Foreo LUNA™ mini 2 egy puha orvosi szilikonból készült, egyedülálló, USB-n keresztül tölthető, akár 8000 pulzáló mozgást végez annak érdekében, hogy eltömődött pórusaidból minden szennyeződést, faggyút, naptej, smink maradványt eltüntessen. És mindezt egyetlen perc alatt. Különlegessége, hogy nyolc intenzitás fokozata van, így teljesen személyre szabhatod az arctisztítást. Olyannyira kíméletes, hogy akár érzékeny bőrre is nagy biztonsággal használható (lásd a galériában).
Eltérnek a vélemények arról, hogy pontosan mennyi is a szavatossága a fényvédőknek, de abban minden vezető bőrgyógyász egyetért, hogy egy bizonyos idő után lejárnak. Akárcsak minden kozmetikum, a meleg és a napsütés hatására hatóanyagaik meggyengülnek, így csökken a hatásuk. Ha a textúra kezd kettéválni vagy más lett az illata, ideje megválnod tőle, de az általános szabály, hogy évente mindenképp cseréld le, hogy biztonságban legyél. A kivételek? A permetek. Magas nyomású flakonjaiknak hála jóval többet bírnak.
A napkrémed túl ragacsos és fehér? Mindannyian futottunk már bele ilyenbe, és a kellemetlen textúra eléggé elveheti a kedvünket az alapos használattól. Szerencsére, ebben az évben trend lett az átlátszó permet, ami nagyon könnyen eloszlatható a bőrön és olyan bőrbarát hatóanyagokat tartalmaz, mint a hilauronsav, E vitamin. Ezek pedig azt jelentik, hogy a bőröd puhább és hidratáltabb lesz, mint valaha.
Egyértelműnek tűnik, hogy mennyit kell magadra kenned ahhoz, hogy védve legyél, a kutatások bizonysága szerint viszont kb. a szükséges mennyiség felét használjuk csak. Épp ezért van egy szabály, amit jó, ha te is betartasz: egy golflabdányi kell ahhoz, hogy az egész tested védve legyen, az arcodra pedig egy teáskanálnyi mennyiség. A legjobb védelem érdekében pedig mindezt érdemes rétegenként megejtened. Plusz tipp: az árnyékban, szélvédett helyen kend, vagy fújd be magad, így pontosan látni fogod, mennyi került a bőrödre.
Könnyen azt gondolhatod, akármilyen szám is van a flakonon, védeni fog. De ez a bőrtípusodtól is függ! A naphoz nem szokott bőr megvastagodik, és melanin termelődése 10 napon belül kezdődik csak meg, ezért amikor először éri a bőrödet a nap, nagyon fontos, hogy 50-es faktornál ne add alább. Azután? Átlagosan 20 faktoros, főszezonban 30 faktor minimum. Ha gyerekekről van szó, akkor érdemes biztosra menni, és 50 faktorral kenni a bőrüket.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!