Az alapítvány idén is számos figyelemfelkeltő programmal készül
Megállíthatatlanul emelkedik a cukorbeteg gyerekek száma világszerte, így Magyarországon is, aminek az okát pontosan nem ismerik a szakemberek – hangzott el az Egy Csepp Figyelem Alapítvány sajtótájékoztatóján. Így a következő években nem lesz olyan óvoda, iskola, ahol a pedagógusok ne találkoznának a cukorbetegséggel küzdő gyermekekkel. Magyarországon több mint 5000 cukorbeteg gyermek él, akik egész életükben inzulin injekciókra szorulnak. Ezért “Belevalók” címmel az Egy Csepp Figyelem Alapítvány oktató programot hirdetett, aminek célja, hogy az ország minden megyéjébe eljussanak, sőt az ELTE Tanító- és Óvóképző Karán a program az intézmény hivatalos képzési programjának része lett. Az alapítvány szakemberei arra oktatják országszerte az óvónőket, hogy hogyan bánjanak a cukorbeteg csemetékkel, mert a legtöbb pedagógus fél az esetleges vészhelyzetektől, vagy nem tudják, hogy pontosan hogyan kell ellátni egy cukorbeteg kisgyereket.
Továbbá az alapítvány idei programjai között szerepel a május 19-én induló Cseppont Patikahét, aminek keretében a már megszokott vércukor-, vérnyomás-, koleszterinmérés mellett 27%-os mérőeszköz akció is várja az érdeklődőket, tavasztól őszig pedig dübörög az Egyszer Élünk Körút, az Alapítvány ingyenes szűrőkörútja a legismertebb gasztro- és zenei fesztiválokon.
Harmadszor megrendezik a „Magyarország Cukormentes Tortája” versenyt is, amit az Egy Csepp Figyelem Alapítvány hozott létre a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületének közreműködésével. A versenyre csak egészséges tortareceptekkel lehet nevezni, azaz fehér liszt és cukor nélkül készült tortákkal. A zsűri csapatát erősíti idén Jókuti András gasztroblogger és Vadon János rádiós műsorvezető is. A november 16-án megrendezésre kerülő Egy Csepp Világnapon olyan ismert emberekkel találkozhatunk, mint a ByTheWay csapata, Zséda, a színpadon pedig Pataki Zita, Ada és Szellő István köszönti a vendégeket.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!