Webshop
KERESÉS AZ ELLE CIKKEI KÖZÖTT

Írd be a keresett kifejezést (Min. 3 karakter)

Új tanulmány

Ez a szokás okozza a legtöbb ember sikertelenségét

2024. augusztus 14.

2 perc olvasás

ELLE

kutatás dolgozó nő munka munkahelyi problémák sikeresség
Ez a szokás okozza a legtöbb ember sikertelenségét
© Shutterstock

Fény derült arra, hogy mi állhat a munkahelyi sikertelenség hátterében.


A munkahelyi közegben még inkább szembetűnővé válik, ha bizonyos személyiségtípusok háttérbe szorulnak, ám azt fontos leszögezni, hogy a munkahelyi sikertelenség hátterében sokkal inkább szokások állnak, mintsem alapvető személyiségvonások.

A szakmai előrelépés sokak számára fontos, ám ennek gátat szabhatnak bizonyos rossz berögződések, amelyeken bárki változtathat, ám az első lépés mindig ezek felismerése.

A sikertelenség nem csak a munkahelyi közegben, hanem a magánéletben is megmutatkozhat, de az esetek nagy részében itt is bizonyos felvett szokásokon múlik, ha valaki úgy érzi, neki soha semmi nem sikerül.

A pszichológiai kutatások most azonosították, hogy melyik tulajdonság tehető felelőssé rengeteg általános problémáért.

A munkahelyi sikertelenség hátterében leggyakrabban ez áll

Az emberek háromnegyede hajlamos a teendők halogatására: sokkal inkább szeretik kiélvezni a pillanatnyi kényelmet, mint előre gondolkozni. Ez egy ideig működhet, ám előbb vagy utóbb általában kiderül, hogy érdemes lett volna időben elvégezni a feladatokat. A munkahelyi közegben és a privát életben is számos problémához vezethet, ha valaki folyton el van csúszva a teendőkkel.

Csakhogy ennek az ellentéte legalább ennyire káros lehet. A kutatók megfigyelték, hogy egyre több ember igyekszik „előre menekülni”, azaz a feladatokat a lehető leghamarabb elvégezni. Ezzel azt szeretnék elérni, hogy minél hamarabb túlessenek az adott tevékenységeken.

munkahelyi-sikertelenseg-elle.hu
Forrás: Shutterstock

Mindez azonban ahhoz vezet, hogy sokkal nagyobb energiákat emésztenek fel az ilyen típusú emberek, mint akik normál tempóban végzik el a feladataikat. Ráadásul elégedettséget sem éreznek, sokkal inkább amiatt szoronganak, hogy milyen feladat érkezik legközelebb. A sietség oka éppen az, hogy ne terheljék az agyukat sokáig az információk, és hogy ne nyomasszák őket az el nem végzett munkaelemek, mégis szorongást vált ki belőlük, ha azokat idő előtt elvégzik.

Bár kezdetben rendkívül hatékony kollégának tűnhetnek, később ők válhatnak a legszétszórtabbá, akiken már messziről látszik, hogy folyamatosan szoronganak. Mindez nem predesztinálja őket sem munkahelyi előléptetésre, sem a felettesek elismerésére, így nagyon hamar sikertelennek érezhetik magukat, és idő előtt bekövetkezhet náluk a munkahelyi kiégés.

via

Figyelem

Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!

Még nem múltam el 18 éves