Webshop
KERESÉS AZ ELLE CIKKEI KÖZÖTT

Írd be a keresett kifejezést (Min. 3 karakter)

ÁLOMMUNKA

Így találhatod meg a neked megfelelő munkát

2024. augusztus 12.

2 perc olvasás

ELLE

állás karrier munkahely munkakeresés
© Shutterstock

Úgy érzed, egy merő szenvedés a munka, amelyet jelenleg végzel? Éppen ellenkezőleg, az álmaidat éled? Most eláruljuk, hogyan találhatod meg a hozzád leginkább passzoló pozíciót.

Elég erre a 4 dologra odafigyelned, és hidd el, egyszerűbb lesz megtalálnod álmaid munkáját, mint hinnéd.

Milyen vagy te?

Mielőtt munkát keresel, mindig szükséged van egy kis időre magadban, amikor átgondolod, és őszintén bevallod magadnak, melyek azok a pozíciók, amelyekben hihetetlenül jó lennél, és melyek, amelyekben csak a gondolataidban. Látnod kell a pozitív és a negatív tulajdonságaidat egyaránt, és őszintén be kell látnod, ha valamiről már az elején tudod, hogy hiába a jó fizetés, nem neked való.

Milyen a munkakörnyezet?

Azt is tudnod kell, milyen környezetben működsz a legjobban, a legeredményesebben. Egyesek a home office-ban tudnak kiteljesedni, amikor senki nem zavarja őket, és sokszor az ágy az iroda. Másoknak viszont kell az irodai környezet, más emberek társasága, a nyüzsgés, valamint a bejárás rituáléja.

Mire van szükséged?

Gondold át, milyen követelményeknek kell megfelelned, hogy megkapd az állást? Ha nem próbáltad még, van lehetőséged valahogyan gyakorlatot szerezni benne? Ha pontos elképzeléseid vannak, akkor azt is tudnod kell, pontosan hogyan jutsz majd el odáig. Legyen egy terved, tudd, merre tartasz.

Egyéni megvalósítás

Azt is találd ki, hogyan tűnsz majd ki a jelentkezők közül! Milyen CV-t kell készítened, amely cseppet sem átlagos, és amellyel felhívod majd magadra az interjúztatók figyelmét? Mindenképpen csatolj motivációs levelet, akkor is, ha egyébként nem kérik. Lássák, mennyire elhivatott és lelkes vagy!

Ha ezeket a dogokat átgondolod, és ezeket a lépéseket teljesíted, akkor hidd el, nem lehet problémád abból, hogy ne tudnád, pontosan melyik pozíció való neked, és melyik nem. Sőt, miután ezt átgondoltad, egyenes út vezet majd az álommunkádhoz.

via

Figyelem

Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!

Még nem múltam el 18 éves