Az 52-17 módszert egész új távlatokat nyithat meg előtted a munkában.
Az idő hatékony kezelése valószínűleg az egyik legfontosabb soft skill, amellyel a munkád során érdemes rendelkezned. Ha neked is gondjaid akadnak a feladataid megfelelő delegálásával, a határidők betartása pedig igazi rémálom, akkor mindenképpen hasznos lehet megismerned az ún. 52-17 módszert, ami segíthet neked kiküszöbölni ezeket a problémákat.
A technika a saját időd ideális kihasználásáról és felosztásáról szól. Ez azét nagyon fontos, mert sokan hagyják vagy megszokták, hogy a szünet és a munkaidő összeolvadjon, a kutatók szerint viszont ez a metódus alacsonyabb termelékenységhez vezethet. Az 52-17 módszer alkalmazása viszont pont ezt hivatott kiküszöbölni, ugyanis a dolog lényege, hogy 52 percnyi munka után adj magadnak 17 percnyi szünetet.
Első hallásra ez egy igencsak nehézkes és makacs módszernek hangzik, hiszen mi van akkor, ha éppen egy fontos találkozód lenne abban az időintervallumban, ami a szünet ideje? Természetesen nem arról van szó, hogy mondd le. A dolog lényege csupán annyi, hogy legyél tisztában azzal, a munkahelyi szünetek legalább annyira fontosak, mint maga a munka. A lettországi Draugiem Group közösségi média és informatikai hálózat tanulmánya például kimutatta, hogy az alkalmazottak különösen akkor hatékonyak, ha rendszeres szüneteket iktatnak be. Még azok is, akik kevesebb órát dolgoztak, ugyanannyi munkát tudtak elvégezni a szünetekkel, mint azok, akik több órát ültek az asztalnál megszakítások nélkül. Az eredmények azt sugallják, hogy az agy kb. 1 órán keresztül képes csúcsteljesítményen működni, ezt követően szüksége van némi regenerációs időre. A legtöbb ember azonban ezeket a fázisokat nem használja ki.
Szóval azokon a napokon, amikor előreláthatón semmiféle találkozó nincs betervezve, akkor próbáld meg az 52-17 szabály szerint felosztani a napod. A teendőid igyekezz egyórás részekre bontani, így könnyebb lehet betartani a szüneteket. Persze fontos, hogy munka közben fel tudd mérni a saját termelékenységed is. Ha benne vagy a flowban, és úgy érzed élvezettel és lelkiismerettel tudsz tovább haladni, akkor nem kell feltétlenül kötelező szünetet tartani, mert valószínűleg az kontraproduktív lenne.
Amennyiben mégis kipróbálod az 52-17 technikát, akkor lényeges, hogy a 17 perces kikapcsolódás során valóban ne a munkával törődj. Ha számítógépnél dolgozol, akkor állj fel a géptől, főzz igyál egy kávét, teát, sétálj egyet a ház körül. A lényeg, hogy egyértelmű legyen az agyadnak is, hogy ez most egy szünet. Nyilvánvalóan ez a módszer nem alkalmazható minden munkakörben, de ha irodai munkát végzel, akkor viszonylag egyszerűen beépíthető a napjaidba. Egy próbát mindenképpen megér.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!