A december nem igazán kedvez az álláskeresésnek, de az új évben újult erővel dolgozhatsz a karriereden. Íme néhány tipp ehhez.
Feltehetőleg nem önéletrajzok küldözgetésével töltötted az ünnepeket, de ahogy az új évvel újraindul az üzlet és a munka világa, ez jó alkalom arra, hogy te is újult erővel fogj neki az álláskeresésnek. Ha jelenleg nem dolgozol vagy a mostani helyedről tovább szeretnél lépni, ez egy remek időszak ahhoz, hogy a tettek mezejére lépj. A Nasonga.com cikkje alapján összeszedtük az 5 legfontosabb tippet-trükköt ahhoz, hogy sikert érj el karriered továbbépítése során.
Szánj rá egy kis időt, hogy végiggondolod, 2023-ban mik a céljaid a karriereddel, hol, mit szeretnél dolgozni, mennyit szeretnél keresni, stb. Ennek fényében olvasd át még egyszer az önéletrajzodat, és frissítsd! Semmiképpen se maradjon benne semmi olyasmi, amiből a potenciális munkaadód számára egyértelmű, hogy a dokumentum régi, bizonyos részei már elavultak vagy nem aktuálisak, esetleg frissítésre szorulnak. Szóval tudd, hogy mit szeretnél és legyenek a téged bemutató dokumentumok tökéletesen naprakészek!
Természetesen ha könyvelői vizsgád van, fölösleges benyújtanod a CV-det egy agysebészi pozícióra, de ha nem ennyire kiáltó az eltérés az elvárt képesítés és aközött, amivel ténylegesen rendelkezel is, érdemes rászánni az időt a jelentkezésre. Minél több helyre jelentkezel, annál jobbak az esélyeid, hogy valahova felvesznek, és egy jó CV-t a HR-esek akkor is gyakran eltesznek, ha pont a szóban forgó pozícióra nem jön szóba az illető, de talán hamarosan a jövőben egy másikra igen. Sosem lehet tudni.
Természetesen nem fogsz jó benyomást tenni, ha úgy csinálsz, mintha észre sem vetted volna, hogy a kvalifikációid némileg elmaradnak az elvárttól. Ehelyett jobb taktika, ha valamilyen szinten nyugtázod a motivációs leveledben, hogy nem feltétlenül felelsz meg valamennyi feltételnek, de ezt rögtön kövesse az, hogy miért gondolod mégis, hogy a tapasztalataid, képességeid alapján megállnád a helyed az adott állásban. És tedd hozzá természetesen, hogy kész vagy továbbtanulni.
Jó ötlet feliratkozni minden szóbajövő álláskeresési portálra-szolgáltatásra, semmiképpen se csak egy forrásból nézz potenciális munkalehetőségeket, ha komolyan gondolod a karriered továbbépítését! Sőt, a LinkedIn mellett egyéb oldalakat is figyelhetsz a közösségi médiában, például a Facebook szintén rengeteg álláshirdetést tartalmaz.
Egyre több munkáltató keres rá az alkalmasnak tűnő jelöltre a neten. Éppen ezért neked is fontos, hogy tudd, hogy mit fog látni belőled annak a cégnek a képviselője, ahol dolgozni szeretnél – lehet, hogy még azelőtt, hogy személyesen találkoznátok. Szóval guglizz magadra, és ha vannak olyan találatok, amik rontanák az esélyeidet álláskereséskor, akkor az adott tartalmakat sürgősen töröld. Ugyanez vonatkozik a közösségi médiás felületeidre is: lehet, hogy szilveszter éjjel jó ötletnek tűnt a vicces piálós fotót kirakni a Facebookra, de gondolj arra, milyen üzenete van, ha a potenciális munkaadód ezt a képet látja rólad először. Szóval ügyelj arra, mi van kint nyilvánosan, a mindenki számára elérhető felületeken.
Bár rengeteg munkahelyről jön automatikus válasz, hogy lehet, hogy nem fognak tudni személyre szabottan válaszolni neked, azért ha semmilyen érdemi választ nem kapsz a jelentkezésedre, valószínűleg megéri egyszer megfelelő idő után udvariasan ráírni a cégre, hogy volt-e alkalmuk belenézni a CV-dbe, és hogy szolgálhatsz-e bármi további információval önmagadról, ami segítségükre lehet a döntéshozatalban. Természetesen ne menjen zaklatásszámba, hogy mennyit érdeklődsz, de azért az jó, ha kimutatod, hogy nem közömbös számodra, hogy mi történik majd a jelentkezéseddel: így demonstrálhatod, mennyire fontos neked ez az állás.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!