Az esztétikai beavatkozások legújabb célpontja az állvonal.
Ha a szépségipari trendeket elemezzük, meglepő eredményre juthatunk: a legújabb fókuszpont ugyanis egyértelműen az áll és az állkapocsív lett, melynek formája és arányai látványosan járulnak hozzá az arc harmonikus megjelenéséhez. De mi vezetett ahhoz, hogy a páciensek Angelina Jolie meglehetősen maszkulin állkapcsát szeretnék a magukénak tudni?
Tény, hogy az idő múlásának legérzékenyebb indikátora az állvonal: itt vesszük észre először a kontúrvesztést és itt tudjuk a legkevésbé befolyásolni a folyamatot. Hiába a legjobb krémek és pakolások: ha egyszer a V forma elindul az A irányába. Már 30 évesen szembesülhetünk az áll két oldalán megjelenő bőrfölösleggel vagy az igazán makacs, minden felszámolási kísérletnek ellenálló tokával. Ettől kezdve már másra sem tudunk fókuszálni, ha szembetaláljuk magunkat egy tükörrel. Nem csoda, hogy a szépségfanatikusok hazájában, Koreában az egyik feltörekvő plasztikai sebészeti beavatkozássá nőtte ki magát az állkapocs plasztika, ami azonban a bátrak „sportja”. Ugyanis amellett, hogy maga a műtét rendkívül bonyolult és hosszas, a felépülési idő hosszú és fájdalmas. A szájat zárva kell tartani, sokaknak problémát okoz a levegővétel, és gyakori mellékhatás az orrvérzés. Az állkapocs plasztika alternatívája lehet az állvonal feszességét is fokozó face lifting vagy az alsó arcfelet érintő V-lift, azonban ezeket a beavatkozásokat a legtöbb szakember 50 éves kor alatt nem javasolja.
A hialuronsavas feltöltések már régóta nemcsak a mimikai ráncok kisimításáról szólnak. A különféle molekulanagyságú hialuronsavnak és keresztkötésekkel létrehozott textúrának köszönhetően a töltőanyagok a bőr alápárnázásától kezdve a ráncsimításon keresztül az arc hiányzó volumenének feltöltésére, arcszobrászatra, orrformázásra is alkalmasak. Ha az állvonal formázásáról van szó, kicsit el kell távolodnunk az állkapocstól. Az arccsont megemelésével, az arcközép feltöltésével ugyanis az állvonal is megemelkedik, defináltabbá válik. Ha ehhez még a megfelelő helyekre néhány tűszúrással volumennövelő töltőanyagot vezet be az ügyes kezű bőrgyógyász az állkapocs két oldalán, akkor az eredmény még látványosabb.
Az arcfeltöltésnél nemcsak szemből, de profilból is igyekeznek harmonikus megjelenést kialakítani. Nem is gondolnánk, mennyit számít egy ideális állcsúcs: az ajkak alatti bemélyedést követően az állcsúcsnak illik enyhén „előrekunkorodnia”, hogy egy vonalban legyen az ajkakkal, így lesz egyensúlyban a profil. Azonban gyakori az egyenes vonalú lapos áll és az is előfordul, hogy az állcsúcs az ajakakhoz képest hátrafelé irányul. Az állcsúcsba injektált volumennövelő töltőanyaggal ez is megoldható – ráadásul a nagy sűrűségű töltőanyagok sokkal tovább a helyükön maradnak. Akár másfél, két évig ráncba szedik a profilunkat. Az eredmény akkor jó, ha nem feltűnő, inkább csak kisimultabbá, fiatalosabbá válik az arc a külső szemlélő számára.
A nyugati féltekén egyre több férfi „csináltat” magának a fent leírt módszer segítségével férfiasabb állkapcsot, hiszen a maszkulin megjelenés egyik fontos eleme az erőteljes áll. Azonban amióta Angelina Jolie megjelent a színen, egyre többen találják ideálisnak az arcvonásait. Eleinte a dús ajkai arattak, azután a szemöldökemelések legfőbb ihletőjévé vált, majd a magas arccsontja miatt lobogtatták a fotóját a páciensek – most viszont az erős, határozott állkapcsa hódít. Talán az is közrejátszhatott ebben a folyamatban, hogy a színésznő időközben valódi példaképpé nőtte ki magát, az erős nő definíciójává vált, aki nemcsak a mozivásznon, de a való életben sem ismer lehetetlent. Azért csak óvatosan az erős állkapoccsal – csak kevés nőnek áll jól!
Az állvonal feszesítése szálbehúzással is elérhető, azonban nem mindenki alkalmas a beavatkozásra. Ha nem elég vastag a bőr alatti zsírréteg, vagy az idősödő arc csontjainak volumene megfogyatkozott, a módszer nem alkalmazható. Egyéb esetekben is inkább a Cog szálak (speciális fogazott szálak) képesek az állvonal tartósabb megemelésére. Ám az eredmény legfeljebb egy évig tartós. Ami a fókuszált rádiófrekvenciát illeti, nincs rá egyértelmű bizonyíték, hogy valóban használ. Ezzel szemben fájdalmas és az sem kizárt, hogy káros mellékhatásai lehetnek. A tűs kezelések (dermaroller, Scarlet) inkább csak a laza bőrt teszik feszesebbé, de ez nem elég ahhoz, hogy látványos változást eredményezzen.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!