A lenőtt körmök nemcsak esztétikailag zavaróak, de balesetveszélyesek is. Mit lehet kezdeni a lenövésekkel? Mutatjuk!
A lenőtt épített vagy zselés műkörmök amellett, hogy nem nyújtanak valami szép látványt, a háztartási munkák során könnyebben letörhetnek, megsérülhetnek, beszakadhatnak alattuk a saját körmeink.
Ha olyan a géllakkod, amit le kell reszelni a körmödről, vagy épített műkörmöket viselsz, szerezz be egy profi reszelőt és egy buffert (meg tudod rendelni online) és nagyon óvatosan, fokozatosan csiszold le a lenőtt műkörmöt úgy, hogy a saját körmöd felszínét ne sértsd fel. Inkább maradjon rajta egy vékony réteg a műkörömből, minthogy túlcsiszold! A lenövésig keletkezett rést feltöltheted alaplakkal és száradás után erre vidd fel a körömlakkot. Ha nem egyenletes a körmöd, a legjobban a nude árnyalatú matt körömlakkal jársz, ez leplezi leginkább az egyenetlenségeket. Ha nincs matt lakkod, egy matt effekt top coat-tal könnyedén mattá varázsolhatod bármelyik körömlakkodat. Ha olyan szerencsés vagy, hogy Shellac géllakk van a körmeiden, nem kell mást tenned, mint online megrendelni a CND Offly Fast leoldó folyadékot és egy szett leoldó fóliát, amivel gyorsan és egyszerűen megszabadulhatsz a lenőtt géllakktól, méghozzá körömkímélő módon, reszelés nélkül.
Így használd: a leoldó fólia rögzített vattapamacsát itasd át a leoldóval és szorosan csavard rá az ujjadra vagy kérj meg valakit a családból. Ügyelj rá, hogy szoros legyen csomagolás. Hagyd fenn legalább 5, de legfeljebb 12 percig – közben egy pálca segítségével ellenőrizheted, hogy könnyen lejön-e már a géllakk vagy még várnod kell néhány percig. Távolítsd el a fóliákat és a maradék gélt a körmödről narancsfa pálcával szedd le. Ha szükséges, még egyszer töröld át leoldóval átitatott vattával.
Ezután kenj minden körömödre bőr- és körömápoló olajat, és masszírozd bele körömágyaidba és a körmöd egész felületébe. Néhány napig akár pihentetheted is a körmeidet, ami jó alkalmat ad egy alapos manikűrre. A manikűr első lépése a körömágybőr felpuhítása, amit azután rózsafa pálcikával óvatosan toljunk vissza a köröm felszínéről. Egy AHA savakat és bőrpuhító növényi olajokat tartalmazó kutikula ápoló megkönnyíti ezt a lépést, megfelelően előkészíti a bőrt.
A körmök formázásához legjobbak a professzionális reszelők, amilyeneket a körmösök is használnak, mivel ezeknek nagyon finom a szemcsemérete és rugalmasak, így a lehető legfinomabban, sorja okozása nélkül formázzák a körmeinket. Végül szivacsból készült bufferrel simítsuk át a köröm felületét és széleit, és jöhet a bőr- és körömápoló olaj.
A színes körmökre öröm ránézni, feldobják az egyhangú karantén napokat! Az otthon töltött időszak jó alkalmat ad arra, hogy új, merész színeket is kipróbáljunk, akár több színűre vagy mintásra fessük körmeinket. Ha tartós megoldást keresel, akkor a Vinylux tartós körömlak jó választás, amely körömápoló hatású és kedvenc géllakod színét és fényét is reprodukálhatod vele. Első lépésben készíts elő a körmeid körömtisztító folyadékkal, ami javítja a lakk tapadását. További profi trükk a lakkozásnál a „szélek lezárása”, ami annyit jelent, hogy az alaposan lehúzott ecsetet elsőként a körmeid szélén merőlegesen futtasd végig. Ezután vidd fel a színes lakkot 2 rétegben, majd 1 réteg fedőlakk (top coat) következzen. Ha türelmetlen típus vagy, lakkszárító spray-vel felgyorsíthatod a száradást, ami ráadásul ápolja is a körmöket körülvevő bőrfelületet.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!