A bőr egészségének megóvása érdekében fontos a fényvédelem. Ha még is figyelmen kívül hagytad és leégtél, ezeket teheted.
Amikor beköszönt a napsütéses idő, azon vagyunk, hogy minél hamarabb napbarnított bőrünk legyen. Ez jól mutat ugyan, de a napozás káros a bőrre: kiszárítja, öregíti, és visszafordíthatatlan károsodáshoz vezethet. Nem érdemes kockáztatni, minden esetben használj fényvédőt. Nem csak akkor, ha a tengerpartra vagy strandra mész, a szabadban eltöltött órákban is, legyen az kutyasétáltatás, futás vagy biciklizés. Ha még is megtörtént a baj, túl sokat voltál a napon fényvédelem nélkül és leégtél, fogadd meg a következő tanácsokat.
Nyaralás első napjaiban előfordulhat, hogy többet vagyunk a napon a kelleténél és megpirulunk, rosszabb esetben leégünk. Ha így jártál, takard el a leégett területet vagy maradj árnyékban, amíg a bőröd regenerálódik.
Zuhanyozz langyos vízzel, a meleget most kerüld. Óvatosan töröld szárazra a bőrödet, semmi estre se dörzsöld. Utána használj kifejezetten napozás utáni testápolót, melyben hűsítő, nyugtató összetevők vannak. Az egyik leghatásosabb az aloe vera, melynek gyulladáscsökkentő hatása is van. Legyél óvatos az olyan krémekkel, melyben lidokain, benzokain van, megfoghatják a hőt a bőrben, bőrirritációt okozhatnak.
Viselj laza, pamut ruházatot, mely hagyja a bőrt lélegezni a napégett területen. Ez igaz éjszaka is: válassz puha, könnyed ágyneműt és légies pizsamát, ugyanis ezek is irritálhatják a sérült bőrt.
Készülsz az esti vacsorához,de megégett az orrod? Használj korrektort. A zöldes színű korrektor semlegesíti a meleg tónusokat, elfedi a bőrpírt. Tegyél fel egy kis bronzosítót az orcádra és a kipirult területekre, hogy az egész szándékosnak tűnjön.
A szikrázó napsütésben szükséges a napszemüveg használata, gyakran azonban meglátszik a helye, ami nem túl szép látvány. Adj folyékony bronzosítót az alapozódhoz, hogy néhány árnyalattal sötétebb legyen. Vidd fel a szemkörüli területre és az arcodra, majd a szemhéjadra használj bronzos árnyalatú szemhéjpúdert.
Ha fájdalmaid vannak, a fájdalomcsillapítók enyhítik a leégés okozta gyulladást. A nem szteroid alapú gyulladáscsökkentők, például az ibuprofén ideális lehet. Ha nincs ellenjavallat, 48 órán át szedni kell. A paracetamol is segít a fájdalom enyhítésében, de minimális hatással van a gyulladásra.
Ha a leégés mértéke súlyosabb egy kis pirosodásnál, mindenképp fordulj bőrgyógyászhoz, aki felméri a helyzetet és tanácsot ad a bőröd védelme kapcsán.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!