A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) 2023-ban is elindítja a Gyártó Mentorprogramját. A divat- és designipar szereplőinek jelentkezését egyaránt várják a szervezők december 14. éjfélig az üzletfejlesztési és piaci ismeretek elsajátítását célzó programba. A negyedik alkalommal induló mentorprogram számos újdonsággal tér vissza: még szélesebb szakterületről van lehetőség a csatlakozásra és gyakorlatias tematika, személyre szabható képzési terv várja a mentoráltakat. A több hónapig tartó program célja a gyártói szektor fejlesztése mellett a szakmai együttműködések ösztönzése, lehetőség biztosítása az együttműködések megalapozásához.
Az MDDÜ 2020 októberében indította el az első Gyártó Mentorprogramot egy széleskörű iparági kutatást követően, amelynek eredményei azt tükrözték, hogy a gyártásfejlesztést és korszerű technológiák alkalmazását segítő programokra kiemelt szükség van a kreatív szcénában rejlő lehetőségek kiaknázása érdekében. A program célja, hogy a gyártók a mentorprogram által jobban tudjanak érvényesülni a nemzetközi piacokon, miután elsajátították az üzletfejlesztés, gyártás és értékesítés módszertanait. Az elmúlt évek során összesen 28 vállalkozás csatlakozott a programhoz, több üzleti és partneri kapcsolat született, együttműködések tudtak elindulni. A nagy sikerekre és a pozitív visszajelzésekre tekintettel döntött az MDDÜ a program 4. alkalommal történő elindítása mellett.
A Gyártó Mentorprogram fő szakmai partnere, a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA). Szakértőik, valamint további iparági szakemberek bevonásával egy, az eddigi három mentorprogram tapasztalatai és visszajelzései alapján finomhangolt tematika várja a résztvevőket. A program megtartja a megszokott elemeket, továbbra is az üzletfejlesztésre fókuszál, azonban minden eddiginél rugalmasabb részvételre ad lehetőséget a mentoráltaknak. Első alkalommal valósul meg a program szabadon választható elemekkel: a gyártók az egységes szakismereti blokkok teljesítése mellett érdeklődésük, üzleti igényük mentén szabadon alakíthatják, vállalkozásukra szabhatják képzési tervüket. A kapcsolatépítések ösztönzése érdekében a korábbiaknál nagyobb arányban készülnek offline előadásokkal a szakértők, amelyek a sok szempontból rugalmas online alkalmakkal, gyakorlatiorientált webinárokkal egészülnek ki. A mentorprogram széleskörű tematikájában többek között webfejlesztés, márkafejlesztés, termelési hatékonyság, innováció és fenntarthatóság témák is helyet kaptak. A mentoráltak ezenfelül ’one-to-one’ konzultációk alkalmával egyéni mentorálásban is részesülnek.
November 30-ig még lehetőség van a pályázatok leadására, divat -, valamint a designipari szereplők egyaránt jelentkezhetnek az MDDÜ felhívására. A tavalyi bővítés után idén még szélesebb a programba bevont szakterületek köre, a férfi-, női-, gyermek- és bőrruházat, táskák, lábbeli, bőrruházat és egyéb ruházat mellett a textilgyártás, ékszerkészítés, háztartási kerámia, beton gipsz-és cementtermék, irodabútor, egyéb irodabútor, konyhabútor, kőmegmunkálás, valamint villamos világítóeszköz kategóriákban is érkezhetnek pályázati anyagok. A mentoráltak körét ezalkalommal is az MDDÜ képviselőjéből, iparági szakemberekből és a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség szakembereiből álló zsűri választja ki, a beérkezett pályázatok értékelését követően.
A negyedik Gyártó Mentorprogram során kiemelt szerepet kap a résztvevők, a mentorok és a támogató szakemberek közötti közvetlen kapcsolat erősítése az ágazati együttműködések előmozdítása érdekében. A tapasztalatok alapján a program jó lehetőség a szakmai diskurzusok elindítására, egy-egy képzési alkalmak hatékonyan ágyaznak meg a közös gondolkodásnak.
A pályázóknak a jelentkezéshez szükséges dokumentumokat magyar nyelven, legkésőbb december 14. éjfélig szükséges eljuttatniuk az MDDÜ részére a gyartomentorjelentkezes@hfda.hu elérhetőségen keresztül. A beérkező jelentkezések elbírálása folyamatos. További részletek és a jelentkezési felhívás az alábbi linken elérhető.
Az MDDÜ kiemelten fontosnak, stratégiai feladatának tartja a hazai gyártók fejlesztését, hiszen hatékonyságuk és jövőbeli eredményeik már rövid- és középtávon is képesek hozzájárulni a hazai ruhaipar és designszcéna teljesítményének növekedéséhez, ezáltal Magyarország és Budapest nemzetközi divat- és designipari pozíciójának megerősítéséhez.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!