Úgy tűnik, hogy nem csak este kell visszafogni a kávéfogyasztást.
Mindannyian tudjuk, milyen az, amikor egy reggel 6 órás ébredés után azonnal kávéra van szükségünk. Sokaknál ez a rituálé, ami nélkül nem tudnak élni. Azonban a szakértők szerint jobb, ha egy kicsit várunk, mielőtt a szokásos a koffeinadagunkba belekóstolnánk.
Ezt a hormont gyakran nevezik „stresszhormonnak”, de valójában fontos szerepe is van, mert segít felébredni reggelente. A kortizolszinted természetes módon körülbelül 30-45 perccel az ébredés után éri el a csúcspontját. Ha azonnal kávét iszol, az megzavarhatja ezt a természetes folyamatot, ami a kevésbé hatékony ébredéshez vezet.
Ha ébredés után legalább 60-90 percet vársz a kávéfogyasztással, a szervezet kortizolszintjének van ideje tetőzni és csökkenni kezd. Ez azt jelenti, hogy amikor végre belekortyolsz abba a finom kávéba, az a tested ritmusával együtt, és nem ellene dolgozik. Az eredmény? Tartósabb energia egész nap.
A jó hír, hogy ennek az új szokásnak a kialakítása még az alvásod minőségére is hatással lehet. A koffein kiürülése a szervezetből 1,5 óra és 9,5 óra között változhat. A késő délutáni kávéfogyasztás befolyásolhatja az alvás minőségét, különösen, ha nem maradunk hidratáltak. Ezért érdemesebb úgy csökkenteni a kávézás mértékét, hogy csak egyszer iszünk késő reggel vagy kora délután. Közben pedig ne feledkezzünk meg arról, hogy elegendő vizet fogyasszunk a nap folyamán.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!