Gyakran érzel feszültséget a karjaidban is a nyakadban? Akkor ezt a a japánok által preferált trükköt neked is ki kell próbálnod.
A kezek gyakran túlterheltek lehetnek, hiszen a gépelés vagy éppen a telefon nyomkodása izomfeszültséget okozhat, ami aztán átterjedt a vállakra, a nyakra, sőt még az arcra is. Ennek következtében kínzó fájdalom és zsibbadás alakulhat ki, de szürreális módon az öregedés első jelei, a ráncok is idő előtt megjelenhetnek a folyamatos nyomás hatására. A japánok azonban ismernek egy trükköt, amivel csökkenthető a fájdalom és minimalizálhatók a lehetséges következmények.
A gyakorlat elképesztően egyszerű, a kezek váltakozó szorításán és ellazításán alapul. Ha szeretnéd kipróbálni, egyszerűen csak helyezd magad elé a tenyereid, és tartsd lazán a kezed. Ezután lassan szorítsd ökölbe mind a két kezed, néhány percig tartsd is meg a szorítást. Ezután lassan engedd ki, és tárd szét az ujjaid. A mozdulatsort ismételd meg egymás után néhány alkalommal. Ha nagyobb hatást szeretnél elérni, akkor napi szinten akár 50-60 ismétlést is csinálhatsz. Nyugi, az egész mindössze pár percet vesz igénybe.
Akár hiszed, akár nem, de ez az alapvető mozgás számos előnyt gyakorolt a testre nézve. Egyfelől az ismétlődő mozdulatok csökkentik a kezek, a csukló és a ujjak feszültségét, másfelől a gyakorlat serkenti a véráramlást is az egész végtagban. A kar izomzatának ellazítása pedig hatással van a vállakra, a nyakra és az arcizmokra is, így ez a mozdulatsor hosszú távon a fiatalos külső támogatója is lehet.
A nyilvánvaló fizikai előnyök mellett a gyakorlat pszichológiai értelemben is jó tehet, ugyanis segíthet csökkenteni a stresszt, valamint az általános közérzet is javulhat a hatására. Ennek oka, hogy ha a test ellazul, akkor a hangulat is javul. Sokak, akik kipróbálták ezt a technikát, jelentős javulásról számolta be, pedig a többség csupán néhány percet áldozott a feladatnak. A gyakorlatsor különösen jótékony lehet azok számára, akik sokat dolgoznak számítógépen, vagy olyan munkát végeznek, amely állandó kézhasználatot igényel.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!