Ki ne szeretne egy pihentető masszázsra befizetni? Miközben átgyúr minket a szakember, kicsit pihenhetünk, és a stressztől is megszabadulhatunk abban az egy órában. Viszont vannak olyan szokások, amelyeket nem annyira szeretnek a masszőrök.
Lehet, hogy nem is gondoljuk, hogy ezektől a dolgoktól egyenesen falra másznak a masszőrök. Pont ezért jó tudni mindenkinek, mit tartalmaz a masszázs etikett, és miért jó betartani.
Alapvetően ez egy pihentető tevékenység, de amikor késve érkezünk, már nem tudunk úgy belehelyezkedni a szituációba, ahogyan azt a testünk és lelkünk igényelné, meg a szakember is nehezebben tud ránk hangolódni. Az is sokszor jelent problémát a pontatlan kezdésen kívül, hogy a vendég nem hidratált a nap folyamán és nem készült kényelmes ruhával – mondja Nicole Barlett masszázsterapeuta.
Nem érdemes jól belakni a masszázs előtt, ahogyan éhesen sem jó dolog felfeküdni az ágyra. A szakember tapasztalata szerint a korgó gyomor ugyanolyan erős hangokat tud kiadni, mint amikor emésztünk. Bár ez teljesen természetes, és nem is szabad szégyenkezni miatta, az érzés, ami vele jár, nem túl kellemes – sem a teli gyomor, sem az üres. A lefoglalt időpont előtt egy órával már inkább ne étkezzünk, hogy elkerüljük az emésztési zavarokat, a hányingert vagy a túlzott gázképződést.
Igaz, hogy a masszőr érti a dolgát, és pontosan tudja, érzi, mire van szüksége a testünknek, de a legjobb szakemberek sem gondolatolvasók. Tehát itt, ebben az esetben is elengedhetetlen a nyílt és őszinte kommunikáció. Kezdődik ott, hogy még mielőtt elkezdődne az átgyúrás, értesítsük az illetőt a kerülendő területekről, az egészségügyi problémákról, a korábbi műtétekről, és az aktuálisan szedett vényköteles gyógyszerekről. Barlett szerint azt is azonnal kell jelezni, ha valami fáj vagy kényelmetlen, és ne féljünk attól, hogy ezzel megbántjuk a masszőrt. Ha gyengébben vagy inkább erősebben szeretnénk a masszázst, azonnal jelezzük, és ne utólag szóljunk.
Sokan szeretnek elszundikálni masszázs közben, és ezt nyugodtan meg is tehetik. A masszőrök azt mondják, hogy az elalvással való küzdelemmel nagyobb kárt okozunk, mint amennyi hasznot húzunk belőle. Mindig hallgassunk a testünkre, és engedjünk meg magunknak a szundikálást. „Az elalvás azt jelzi, hogy idegrendszer pihen, és paraszimpatikus állapotba kerül. Amikor ebben az állapotban vagyunk, a testünk is pihen, és a sokkal hatékonyabban szabadulhatunk meg a feszültségtől” – mondja a masszázsterapeuta.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!