Hason aludni egyáltalán nem volna szabad.
Vannak, akik a hátukon, mások az oldalukon vagy a hasukon szeretnek aludni. Alvás közben egyébként mintegy 20-szor változtatjuk a pozíciónkat, a szakértők szerint azonban a hason aludni nagyon nem kellene, ugyanis állítják, nem egészséges.
Persze jogosan merülhet fel a kérdés: mi a gond a hason alvással? Nos, a szakértők azt mondják, ez a pozíció nagyon megterheli a nyaki gerincet és a nyakat, hosszú távon pedig állandóvá válhat a hát felső részének a fájdalma, de krónikus derékfájdalom is kialakulhat. Dr. Carleara Weiss alvásszakértő szerint pedig ezen túlmenően a hason alvás a légzést is megnehezíti, valamint növelheti az allergének belégzését az ágyneműből. A hason alvást azonban sokszor nem lehet elkerülni, a már fentebb említett forgolódás miatt, de azért van egy-két trükk, amit bevethetsz. Jó ötlet lehet vastagabb párnával aludni, amik megnehezítik a hason alvást, de megpróbálhatsz párnákat rakni a tested jobb és bal oldalára, ezzel akadályozhatod az átfordulást.
Mindezek után bizonyára szeretnéd tudni, melyik a legegészségesebb alvási póz. Nos, a szakértők úgy vélik, hanyatt lenne a legjobb aludni, ugyanis a hátra és a nyakra nehezedő nyomás ilyenkor enyhül a leginkább. Sőt, akár hiszed, akár nem, a gerinc még inkább megkönnyebbül, ha a párnád nem a fejed, hanem a térded alá helyezed. Ezt a módszer azonban a gyakran horkolók inkább kerüljék el, ha ugyanis a nyelv hátracsúszik, akkor az tovább szűkítheti a légutakat.
Az oldalt alvás az egyik legnépszerűbb alvási póz, az emberek mintegy 70 százaléka részesíti előnyben. Azonban egyáltalán nem mindegy, melyik oldalon hajtod álomra fejed. A szakértők szerint a jobb oldalon alvás a gyomor, a hasnyálmirigy és a szív pumpáló funkciójának károsodását okozhatja, ezzel a szemben a bal oldalon fekvés támogathatja a nyirokrendszert, ami fontos a tápanyagok szállításának, illetve a salakanyagok kiürítésének szempontjából. Az oldalt fekvésnek azonban megvannak a maga hátrányai is: ha túlságosan felhúzod közben a lábaid, akkor a gerinc összenyomódhat, ami hosszabb távon fájdalomhoz vezethet.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!