Az orvostudomány több ajánlást is tett már az elmúlt évtizedekben arra vonatkozóan, hogyan óvható meg az agy állapota – kezdve a táplálkozástól a különböző hobbikig, de most két olyan tevékenységet is ajánlottak, amit még jól is esik csinálni.
Ezt a szokást biztosan kedvelni fogod, és előszeretettel építed be a mindennapjaidba.
A szakemberek egyértelműen állítják, hogy minden egyes lépésért, amit megteszel, az agyad nagyon hálás. A rendszeres séta javítja a memóriát, segíti a koncentrációt és a kognitív hanyatlást is visszaszorítja – beleértve a demenciát is, ami egyre többünket érint világszerte. Az Annals of Behavioral Medicine című folyóiratban megjelent tanulmány szerint azok az emberek, akik a vizsgálat előtti 3,5 órában valamilyen aktív mozgásformát – beleértve a gyaloglást is – végeztek, sokkal gyorsabban dolgozták fel a kapott információkat, mint a négy évvel fiatalabb, semmilyen mozgást nem végző alanyok. Tehát bőven elég, ha autó helyett gyalog mész a boltba, vagy teszel egy sétát a közeli parkban – máris jobban fog menni a munka!
Ugyanez a kutatás számolt be arról, hogy a sétán kívül a társas szocializáció is fiatalon tartja az agyat. Amennyiben rendszeresen élsz társas kapcsolatot, azzal javítod a memóriádat, a problémamegoldó képességedet és a demencia kockázatát is csökkentheted. A The Lancet Healthy Longevity című folyóiratban megjelent, hogy azoknak, akik heti- vagy akár csak havi rendszerességgel érintkeznek a családtagokkal, barátokkal, sokkal jobb a memóriája, mint azoknak, akik erre nem szakítanak időt.
Hogyan üthetsz egyszerre két legyet? Hívd el sétálni a legjobb barátnődet, az anyukádat, a testvéredet, vagy bárkit, akit szeretsz és szívesen töltesz vele időt. Gondolj csak arra, hogy a séta csökkenti a stresszt, ami negatívan hat az agyadra, tehát máris tettél valamit a fizikai-és mentális egészségedért. És ugyanez igaz a szeretteiddel eltöltött időre: stresszoldó hatása van, elősegíti a szív egészségét, ami végső soron az agyadra is hat. A szakemberek azt mondják, hogy ez a kombó – séta és a társas kapcsolatok ápolása – abban segít, hogy nagyobb valószínűséggel hozhatsz meg jó döntéseket, és kevesebb esély van az addiktív szerek – drog, alkohol, cigaretta, stb. – használatára is.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!