Tinédzserek és fiatal felnőttek, akik az Elle Magyarország indulása után születtek, legfeljebb tehát mindösssze 20 évesek. Hogy mit tudhatnak ők még az életről? Éppen erre voltunk kíváncsiak. Krajnyák Luca tiktoker és egyetemista gondolatai.
Ahogy én látom, egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy megtanuljuk elfogadni egymást. Sokkal jellemzőbb szerintem az empátia ma már. Én elmondhatom, hogy szabadabbnak érzem a világot, mégis sokak számára épp hogy zárt. Menekülniük kell, az életükért harcolnak, és én a limonádémat szürcsölve gondolkozhatok erről. Ezek a szürreális különbségek is nagyon meghatározóak ebben a korban.
Azt tapasztalom, hogy a nálam idősebbek sokkal kevésbé osztják meg a problémáikat. Talán azért, mert maguknak akarják megoldani, így tanulták, másrészt büszkeségből döntenek így. A generációm jóval nyíltabban kezeli a problémáit.
Gyakran gondolok ilyen kérdések megválaszolása közben édesanyámra. Ő mondja mindig, például a pénzre, hogy: „Csipike, ennek pont csak annyi értelme van, hogy azt vegyél belőle, ami boldoggá tesz”. Igyekszem ezt a hozzáállást úgy értelmezni, hogy valójában az egész életre vonatkoztatható. Értékes az életem szerintem, ha arra használom, hogy boldog legyek. Boldoggá akarok tenni másokat is, és segíteni legalább egy kicsit is bárhol a világban.
Elsősorban az édesanyám. Ő a legerősebb nő, akit ismerek, és mindig emlékeztet rá, hogy fontos, hogy élvezzem az életet. És a nővérem, aki megtanít, hogyan legyek türelmes és nyugodt. Ők ösztönöznek arra, hogy legyek tudatos, őszinte, intelligens és legfőképp boldog.
A cikk eredetileg az Elle magazin 2021. novemberi lapszámában jelent meg.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!