Néhány egyszerű trükk bevetésével sokkal gyorsabban menetelhetsz a karrierlétrán.
Az bizonyára számodra is egyértelmű, ha sikeres szeretnél lenni a munkádban, akkor időt és energiát kell fektetned abba, hogy a karriered előrefelé haladjon. Azonban mindez önmagában nem biztos, hogy elegendő lesz a kívánt pozíció eléréséhez, hiszen jó eséllyel azt is meg kell mutatnod, mennyire vagy képes hatékonyan abszolválni a rád bízott feladatokat. Ehhez viszont el kell sajátítanod a megfelelő időgazdálkodási készségeket, amik a segítségedre lehetnek az előrelépés során. Szerencsére létezik egy különleges módszer, amivel megtanulhatod gyorsabban elvégezni a feladataid, így a szakmai sikerek is elérhetőbb közelségbe kerülnek.
Először is fontos, hogy mindent leírt – a napi feladatoktól kezdve egészen a céljaidig, mindent vess papírra, valamint a hosszabb távú álmok elérése esetén jelölj ki határidőket is. Mindez arra jó, hogy egy helyen tudod vezetni azokat a dolgokat, amiket igazán meg szeretnél csinálni. Ez áttekintést adhat mindenről, ami a következő hetekben, napokban, órákban várható. Ha már tudod, mit kell tenned másnap, akkor érdemes lehet előző este az ahhoz kapcsolódó teendőid is összeírnod. Így tisztán tarthatod a fejed, a figyelmed pedig kisebb eséllyel kalandozik majd el.
Még egy jól megtervezett munkanapot is befolyásolhatnak nem várt tényezők. Éppen ezért lényeges, hogy mindig készülj fel az ilyen, előre nem látható helyzetekre. Persze ez elsőre lehetetlennek tűnhet, hiszen a váratlant nem lehet megjósolni, vagy mégis? A váratlan bekalkulálása a valóságban annyit tesz, mindennapra betervezel valami olyat, ami jó eséllyel keresztülhúzza a számításaid. Ha jól belegondolsz, ha az utolsó pillanatig megtervezed a napod, akkor is nagy eséllyel történik valami olyan, ami miatt nem fogod tudni az összes feladatod megvalósítani. Szóval, ha már előre készülsz a váratlanra, akkor kisebb eséllyel kezded el ostorozni magad, hogy nem készültél el mindennel az adott napon.
A munkanapok végén érdemes átnézted a teendőid listáját és kipipálnod mindent, amit megcsináltál. Ez egyfajta leltározás, aminek során ellenőrzöd, hogy meddig jutottál, mennyi feladatot tudtál megvalósítani. Ha menet közben azt látod, hogy valamelyik jövőbeni célod határideje már nem tűnik reálisnak, akkor gondold újra az egészet, vess számot és jelölj egy tarthatóbb dátumot. Hidd el, az nem baj, ha időközben módosulnak a tervek, a lényeg, hogy következetesen próbáld tartani magad az elképzeléseidhez, hiszen a módszer célja, hogy megtanuld, miként végezheted gyorsabban és hatékonyabban a feladataid. Az egészben pedig az a legjobb, hogy értelemszerűen ezt nemcsak a munkában, hanem az életed más területein is tudod alkalmazni.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!