A tökéletes önéletrajz érdekében ezeket a szabályokat fontos betartani.
Egy önéletrajz elkészítése nehezebb feladat, mint gondolnánk. Rengeteg kritériumnak kell megfelelni, ha azt szeretnénk, hogy kitűnjön a sok jelentkező közül. Most azonban eláruljuk, mik azok a hibák, amiktől sok HR-es a falra tudna mászni. Érdemes elkerülni ezeket.
Ha szakmai tapasztalatod több évre nyúlik vissza, ne sorold fel az összes pozíciót. Ha túl hosszú az önéletrajz, akkor azt a munkáltatónak sokkal nehezebb lesz átfutnia. Hagyd ki az irreleváns feladatokat, például azokat a nyári munkákat, amelyeket még az egyetemi évei alatt végeztél. Szintén nem szükséges az olyan munkákat megemlíteni, ahol kevesebb, mint 3 hónapot töltöttél, ám kivétel van akkor, ha a tapasztalat hozzáadott értéket képvisel az önéletrajzodban.
Az általad kitűzött célok és mérőszámok megemlítése nemcsak a versenytársaktól különböztet meg, hanem lehetővé teszi azt, hogy a toborzók sikeres jelöltként gondoljanak rád. A szöveg rengeteg mindent elárul rólad, és fontos, hogy megmutasd, milyen nagyszerű dolgokat érsz el a munkádban. A pontos és erős megfogalmazás elengedhetetlen, amikor egy új állásra jelentkezel.
A munkáltatók csak az ajánlattételi szakaszban kérik a referenciák adatait, így nem kell helyet pazarolni az önéletrajzban a korábbi vezetők nevének és címének feltüntetésével. Ez nem is mutat szépen, fontos tudni, hogy ezeket az adatokat érdemes egy másik dokumentumban elküldeni. Szintén kerüld azt a kifejezést, hogy „referenciák kérésre rendelkezésre állnak”. Ha pedig valakinek a nevét referenciaként adod meg, győződj meg róla, hogy erre engedélyt kaptál.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!