A régi idők hölgyeit egyértelműen be lehetett sorolni a „gondos háziasszony” vagy a „szexi vadmacska” kategóriák egyikébe – mára azonban összeolvadtak kissé a szerepek. Soma Mamagésa mesélt nekünk erről a furcsa szerepsokasodásról.
A régi idők hölgyeit egyértelműen be lehetett sorolni a „gondos háziasszony” vagy a „szexi vadmacska” kategóriák egyikébe – mára azonban összeolvadtak kissé a szerepek, és testi-lelki szinten nagyobb az átjárás nemcsak a háziasszonyok és a vadmacskák, de a két nem között is. Soma Mamagésa mesélt nekünk erről a furcsa szerepsokasodásról.
"Nagyon sokáig kettévált, hogy kik azok a nők, akiket a férfiak szeretőnek akarnak, és kik azok, akiket feleségnek. A lényeg, hogy keresztény kultúránk belénk nevelte a női minőségek szétszakadását: vagy Mária (a tisztességes anya, feleség), vagy Magdaléna (a szexuálisan kívánatos rosszlány). A szűz és a szajha kettősségének most lett vége az ezredfordulón, amikor is véget ért a patriarchális szemlélet időszaka. Egyrészt a nők elkezdték integrálni a szerepeiket: most egy személyben lehetünk családanyák, szexi és a szexet élvező nők, tanuló és karriert építő nők, de még „főpapnők” is, akik a saját spirituális megéléseinken keresztül vagyunk kapcsolatban a saját lelkükkel.
A társadalmi szerepek szintjén egyre kevésbé van férfi és nő közt különbség, a hormonok viszont még mindig meghatároznak. A tesztoszteron (ami mindkét nemnél teremtődik, de a férfinél jóval több) felelős az agresszióért, szőrzetért. Az, hogy egy férfi mennyire lesz maszkulin, azon múlik, hogy az anyaméhben illetve kamaszkorában mennyi tesztoszteront kapott. Csakhogy kiderült, hogy a tesztoszteron a hatalom megélésére is termelődik, amiből a nők is egyre többet akarnak. A szellemtudomány, az antropozófia szerint az androgünitásból jövünk, egyben volt a két nem, egyfajta nemtelen állapotban, amiben a szexualitásnak nincs szerepe, és egyes gondolkodók, így például Osho szerint oda is megyünk vissza. Meglátjuk. Egy biztos: addig méltó helyére kell kerülnie a szexualitásnak, ami igen domináns a nemiségünk megélése terén. A rengeteg elfojtásból, bűntudatból, hazugságból a szexhez való viszonyulás most átfordult tomboló végletességbe és eltárgyiasulásba, ahonnan az arany középhez való út valamennyiünk személyes megélésein keresztül vezet.
És ebben az a tapasztalat, hogy ott, az adott pillanatban semmit nem számít, kik vannak a magazinok címlapján, és kiről hogy szavaznak. Csakis az dönti el a párkapcsolati történéseket, hogy van-e köztünk kémia, és ezzel hogyan tudunk élni."
Soma Mamagésa további gondolataiért lapozzuk fel az Elle magazin márciusi lapszámát!
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!