A várható élettartam az elmúlt évszázadban megduplázódott, bőrünk pedig az evolúció számtalan megpróbáltatását kiállva képes volt olyan működést kialakítani, amivel alkalmazkodni tud a megnövekedett élethosszhoz.
A bőr biológiai életkora nem követi a naptárat; ha óvjuk és optimalizáljuk fehérjéink és ezáltal a sejtregeneráló rendszerünket, a bőr teljes ifjúkori működése fenntartható. A kulcs nem más, mint a proteom, vagyis inkább annak védelme.
"A proteom az egész szervezetünk összes sejtjének az adott állapotában előállított és jelenlévő összes fehérjéje. Ezzel szemben a genom a szervezet teljes gén-információja a DNS-ben kódolva, ami nem feltétlenül kerül kifejeződésre, csak úgymond jelen van a lehetőséggel." - mondja Dr.Hatvani Zsófia bőrgyógyász.
Míg a gének (DNS-szekvenciák) folyamatosan hordozzák az összes biológiai információt (= ami történhet), a fehérjék hajtják végre közvetlenül a sejtek működését (= ami ténylegesen megtörténik). A proteom folyamatosan alkalmazkodik a sejt és környezete szükségleteihez, részt vesz még a fehérjék termelődésének a szabályozásban is, ezért is kiindulópontja a bőr összes létfontosságú funkciójának, változása pedig az öregedés elsődleges oka.
A testben található többezer fehérje fontos szerepet tölt be a bőr állapotában, az elasztin és a kollagén határozzák meg például a bőr feszességét és sűrűségét, de a fehérjék felelősek a felesleges sejtek eltávolításáért, a regenerálódás és a sejtek közötti kommunikációért is.
A sejtek- és a bőr sejtjeinek is az "öregedése" komplex, kémiai folyamat, eredménye a fakó, dehidratált, rugalmasságot vesztett bőr. Hátterében a létfontosságú funkciókért felelős fehérjék oxidációja van, az ezzel összefüggő karbonilezés, pedig visszafordíthatatlan folyamat, melynek során a fehérjék nem képesek tovább ellátni a feladatukat. Maga a kémiai folyamat azonban fizikai módon az ún. chaperon vagy "védő" fehérjék megfelelő működése révén megelőzhető.
Prof. Radman áttörő felfedezése, hogy léteznek olyan akítv összetevők, amik két módon (chaperon és antioxidáns tulajdonságokkal) is védik a fehérjéket, így azok jóformán halhatatlanná válnak. "A professzor munkája által inspirálva a NAOS kutatócsoportjai a hópelyhekben található hóbaktériumban leltek rá erre a fehérjére, melynek vörös pigmentjéből a bőr proteomjának működését helyreállító aktív összetevőt fejlesztettek, ami az első lejegyzett antioxidáns chaperon. A szabadalmaztatott biotechnológia az Age Proteom nevet kapta, mely megakadályozza a fehérjék visszafordíthatatlan károsodását és a sejtélettartam optimalizálásával képes helyreállítani a bőr fiatalkori működését" - teszi hozzá Dr. Hatvani Zsófia.
Az Institute Esthederm Age Proteom széruma tudományos vizsgálatok során bizonyította, hogy 17%-kal csökkentette a karbonilezés folyamatát. Az 55 nőt felölelő kísérlet különböző életkorú és bőrtípusú résztvevőkön mutatott szignifikáns javulást a bőr ragyogása, pigment-egyenletessége, bőrfeszesség és ránctalanítás területén.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!