Még a legerősebb kapcsolatokban is felmerülhetnek komoly problémák.
A házasságkötés a legörömtelibb esemény az ember életében, ám számos egykoron boldog házasság is végződhet válással, ha felmerülnek olyan gondok, amelyeket a párok nem tudnak megoldani. Megmutatjuk, mik azok a jelek, amelyek egy kapcsolat végét jelezhetik.
Általában, amikor egy pár már hosszú évek óta együtt van, akkor kevésbé igénylik azt, hogy sülve-főve együtt legyenek testi értelemben. Az intimitás azonban nem csupán a szexuális együttlétekről szól, hanem az érzelmi kapcsolódásról is. Annak az elvesztése már komoly problémákat jelezhet. Az intimitás hiányakor történik az, hogy sok házaspár inkább már csak barátként vagy lakótársként él együtt, és nem tekintenek egymásra szerelmi partnerként. Szintén nagy baj, ha ennek a dolognak a visszaszerzése szorongást okoz a feleknél.
Ha egy pár a házasságot meg akarja menteni, akkor kulcsfontosságú, hogy az intimitás újjáépítése prioritássá váljon az életükben. Ehhez pedig hozzátartozik az is, hogy kimutatják azt, hogy megbecsülik egymást, valamint mindent elkövetnek a hatékony kommunikáció érdekében. A súlyosabb eseteknél a párterápia is segítséget jelenthet.
A tisztelet azt jelenti, hogy megbecsüléssel, törődéssel és figyelemmel tekintenek egymásra a partnerek. Ennek a hiánya azonban számos konfliktust szül, valamint azt mutatja, hogy talán a házasságuk nem hosszú távra szól.
A tisztelet azt jelenti, hogy a pár tagjai akkor is értékelik a másik érzéseit és gondolatait, ha éppen nem értenek egyet valamiben. Amikor már elutasítóvá, türelmetlenné, lekicsinylővé vagy intoleránssá válnak egymással szemben, az aláássa a kapcsolat alapjait, valamint sokkal nehezebben működik közöttük a kommunikáció is. Ezen csak akkor lehet javítani, ha az érintettek megértik, hogy nem ellenségként kell egymásra tekinteniük.
Ahelyett, hogy nyíltan kommunikálnának, a problémákkal küzdő párok felszínesen beszélnek mindenről, és közben a kényesebb témákat inkább elkerülik. A jó házasságok azért működnek, mert a felek megosztják egymással a negatív és a pozitív érzéseiket egyaránt.
Általában a haldokló házasságoknál akkor kerülik az őszinteséget, ha félnek a konfliktustól és a kritikától, valamint azt feltételezik, hogy a másik fél nem akarja meghallgatni őket. Egy párterápia során hatékonyabban lehet dolgozni a bizalom visszaállításán, de ehhez az kell, hogy mindkét fél elköteleződjön emellett.
A pénz sok házasságnál és kapcsolatnál válik a konfliktusok fő forrásává. Ez a szokás azonban idővel rendkívül mérgezővé válhat, hiszen heves vitákkal és ellenségeskedéssel jár. Éppen ezért gondolják úgy a szakemberek is, hogy figyelmeztető jele annak, hogy válás van a láthatáron.
A pénzbeli viták gyakran nem is magáról a pénzről szólnak. Inkább a rossz kommunikációt, valamint az egymással ellentmondó értékeket tükrözhetik. A partnerek idővel ítélkezővé és kritikussá válnak, ahelyett, hogy megoldásokat keresnének. Emiatt pedig a neheztelés olyan pontig terjedhet, ahonnan nincs visszatérés vagy csak nagyon nehezen sikerül helyrehozni a már elrontott dolgokat. Az azonban biztos, hogy nyílt kommunikációval és kompromisszumkészséggel az anyagiak nem állhatnak egy házasság útjába.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!