Rengeteg kapcsolat futott zátonyra emiatt.
Hallottál már a phubbing kifejezésről? Ez bizony egy rossz szokás, ami minden kapcsolatot tönkretehet. Rengeteg párkapcsolat, házasság és barátság érhet véget, ha nem figyelünk rá, hogy egy kicsit visszavegyünk, és a jelenben éljünk.
Veled is előfordul, hogy elmész a barátokkal, a pároddal vagy a családtagokkal egy étterembe vagy kávézóba, és előveszed a telefonodat? Csak egy gyors görgetés, egy gyors lájkolás vagy válasz egy e-mailre. Nos, az igazság az, hogy sokakat zavar, ha azt érzik, hogy a másik fél nem figyel rájuk. Ma már lassan elképzelhetetlennek tűnik, hogy úgy kommunikáljunk, hogy közben a telefonunk nincs a kezünkben.
A jelenség annyira elterjedt lett, hogy a szakértők már nevet is adtak neki, így született meg a phubbing. A kutatók arra figyelmeztetnek, hogy muszáj határokat szabni az embereknek, és letenni a telefonjukat, amikor társaságban vannak.
A közösségi médiával foglalkozó cégek úgy tervezik meg mobilalkalmazásaik felületét, hogy folyamatosan azon töprengjünk, mit találhatunk rajtuk
– magyarázza Dr. Daniel Black, a Monash Egyetem Média-, Film- és Újságírástudományi Karának vezető oktatója a Fashion Journalnak adott interjújában.
Lényegében a saját határaink felállítása a titok. Természetes, ha a telefonunkat nem némítjuk le, amikor egy fontos hívást várunk, de magunkban kell elhatározni, hogy amikor a szeretteinkkel töltünk időt, akkor nem görgetünk, hanem arra fókuszálunk, hogy a személyes kapcsolatokat ápoljuk.
Szorosabb kapcsolatokban helyénvaló lehet megbeszélni egy sor közös alapelvet arról, hogy mikor érdemes telefonunkra fordítani a figyelmünket
– tette hozzá a szakértő, aki szerint fontos lenne fejben mindenkinek egy "telefonkosarat" csinálnia, mintha valójában bedobná valahova a telefonját, amíg nincs egyedül.
Különösen fontos ezt a párkapcsolatunkban is felállítani, ugyanis könnyen vitákhoz vezethet, ha az egyik fél vagy mindketten állandóan a telefonjukat nyomkodják, ahelyett, hogy közös minőségi időt töltenének együtt vagy megbeszélnék a fennálló problémákat.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!