Egy nárcisztikussal együtt lenni sok fájdalommal járhat.
A nárcizmus jeleit gyakran nehéz észrevenni egy kapcsolat kezdeti szakaszában, de idővel ezek a jelek egyre világosabban láthatók. Fontos azonban kiemelni, hogy a most felsorolt dolgok már a románc elején is megmutatkozhatnak.
Ismerős, hogy milyen az, amikor valaki csak magáról beszél? A sikereiről állandóan dicsekszik, de te valahogy sosem kerülsz be a sztoriba. Egy párkapcsolatban fontos közösen gondolkozni, de egy nárcisztikussal ez lehetetlen feladatnak tűnhet. Közben pedig sokat tűnödhetsz azon is, hogy egy ilyen személy tud-e valódi kötődést kialakítani.
Ha a legtöbb kommunikációs kísérlet vitába torkollik, akkor érthető, ha azt érzed, hogy inkább kerülnöd kell bizonyos beszélgetéseket a béke érdekében. Ha azonban jobban belegondolsz, akkor semmi egészséges nincs abban, ha tartanod kell attól, hogy őszintén beszélsz az érzéseidről vagy a problémáidról. Ezzel pedig a nárcisztikus csak megmutatja, hogy ő irányít.
A randizási fázisban egy nárcisztikus még rendkívül odaadónak tűnhet, de ez hamar megváltozhat, amikor már párkapcsolatba kerül. Sajnos, ha te is tapasztaltál vagy tapasztalsz ilyet, akkor tudhatod, hogy milyen érzés, amikor a te szükségleteid, vágyaid és céljaid nem számítanak. A nárcisztikus inkább csak olyan dolgokat tesz, amelyek számára előnyösek.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!