Egy pár, aki a legnagyobb szeretetben neveli kislányát, mégsem ez a határtalan szeretet az, amit velük kapcsolatban elsőre észrevesz a világ. Az ELLE magazin szeptemberi számának címlapján a magyar média történetében egyedülálló módon egy kisgyerekes meleg házaspárt mutat be, hogy rávilágítson az egyszerű igazságra: a szeretet nem ismer korlátokat.
Őszi lapszámunkkal nem csak Hlatky-Schlichter Hubert és dr. Szegedi László szerelmét, hanem a család egységét is ünnepeljük, felhívva a figyelmet arra, hogy az elfogadás és a megértés nélkülözhetetlen a mai világban. A velük készült interjúnkban főszerkesztőnk, Mádai Vivien kérdezte a párt lokálpatriotizmusról, a szülői szerepek felosztásáról, a lefóliázott könyvek üzenetéről és az individuális függetlenségről.
Ebben a lapszámunkban a legtöbb cikkünk valamilyen módon az elfogadást hirdeti. Olyan egyéni történeteket és jelenségeket mutatunk be, melyek központi eleme a másik megértése és a fennálló társadalmi helyzet megkérdőjelezése.
„Egyszerűbb megbélyegezni, mint megérteni” – állítja kultúra rovatunkban a filmrendező, Reisz Gábor. A VAN valami furcsa és megmagyarázhatatalan valamint a Rossz versek rendezőjével új filmje, a Magyarázat mindenre kapcsán ültünk le beszélgetni. Az alkotó célja, hogy állásfoglalás nélkül hívja fel a figyelmet arra, hogy a két részre szakadt ország között mostanra gyakorlatilag megszűnt a kommunikáció, ami előbb-utóbb komoly társadalmi betegségekhez vezethet.
Szintén a megismerés, a megértés és az elfogadás mellett kampányol Naomi Watts, aki egy nők millióit érintő tabutéma, a menopauza szóvivője lett. A színésznő küldetésének tekinti, hogy megváltoztassa a változókort övező társadalmi narratívát, ezáltal könnyebbé téve a vele egykorú nők mindennapjait.
De nemcsak az ötven felettiek, a fiatalabb generáció is aktívan tesz a változásokért: Leila Mottleyt – a valaha volt legfiatalabb szerzőt, aki felkerült a Booker-díj hosszúlistájára – leginkább az foglalkoztatja, milyen érzés sebezhetőnek, kiszolgáltatottnak vagy épp láthatatlannak lenni. Elmondása szerint olyan világba született, ahol a környezete azt tanította neki, hogy a saját biztonsága és az álmai másodlagosak. A mindössze 21 éves íróval társadalmi igazságtalanságról beszélgettünk legújabb könyve, az Éjjeli árnyak kapcsán, mely valós eseményeken alapulva Kiara, a szexmunkás szemszögéből hívja fel a figyelmet arra, van, hogy a rendszer cserben hagyja azokat, akiket hivatalosan szolgál.
Unortodox című rovatunkban szintén tabukat döntögetünk. „Attól még, hogy vallásos vagy, semmi nem írja elő, hogy csúnyának is kell lenned” – állítja Ita Fischer parókakészítő, aki kezdetben otthon, csak saját részre készített néhány parókát, ma viszont már sorban állnak műhelye előtt az ortodox zsidó nők, akik egyre stílusosabb és jobb minőségű frizurákat keresnek. Exkluzív riportunkban a parókaviselés, pontosabban az ahhoz kapcsolódó iparág kulisszatitkairól rántjuk le a leplet, közelebb hozva egy sokak számára minden szempontból távoli világot.
Az elmúlt hetek, hónapok, évek történései nyomán mentális állapotunk ma már központi kérdés. Minden eddiginél nagyobb figyelem irányul az önismeret fontosságára, az ezzel kapcsolatos narratíva viszont csak addig terjed, amíg valaki el nem kezd terápiára járni. De mi történik akkor, amikor a terápia hatására jobban leszünk? Hogyan folytatódik a mese azután, hogy megküzdöttük a csatáinkat és megoldottuk a problémáinkat? Jobban vagyok. És most? című anyagunkban annak jártunk utána, mivel is jár valójában az, ha elkezdjük jobban érezni magunkat.
Az ELLE nevéhez hűen a fontos társadalmi kérdések mellett könnyedebb témákkal, divatanyaggal, szépségtippekkel, könyv- és zeneajánlóval, valamint sok más érdekességgel is készültünk.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!