Néhány tippet adunk, hogy az új cipőnk már az első alkalommal kényelmes legyen
Már előre felfegyverkezhetünk különböző tapaszokkal, amiket a kritikusnak tűnő területre ragasztunk, ezzel megelőzhetjük a bajt. De nem biztos, hogy találunk pont olyat, mint a bőrünk színe és nem látszik ki a szandálunkból, ezért, mielőtt felvesszük legújabb kedvencünket, érdemes kipróbálni az alábbi praktikák valamelyikét:
1. Vizes zokni
Talán az egyik legősibb módszer: járkáljunk egy kicsit vizes zoknira rávett cipőben. Ez csak bőr és textil daraboknál válik be, kitűnően tágítja a cipőt... de szigorúan otthon végzendő tevékenység.
2. Krémet a cipőre
Szintén megoldás lehet, ha bőrcipőnket vagy szandálunkat bekenjük éjszakára zsíros krémmel (a különböző babakrémek például kitűnőek erre a célra). Először azért tegyünk egy próbát: csak egy kis részt kenjünk be, hogy lássuk, mennyire szívja be a krémet és puhítja fel a bőrt. Az eredménytől függően kezelésbe vehetjük az egész cipőt, ami így felpuhul és könnyebben követi lábunk formáját.
3. Hintőpor vagy deo stift
Különösen szandálok és papucsok esetében jó szolgálatot tehet a hintőpor vagy a deo stift. Mielőtt felvesszük az új cipőt, hintőporozzuk be alaposan a kényes részeket. Ezt megismételhetjük napközben is, ezzel védve a téli hónapok alatt érzékennyé vált, puha bőrünket. Ha nem fér bele a táskánkba a hintőpor, akkor jöhet a deo stift. Mindegy, milyen márkát választunk, a lényeg, hogy 'clear' típusú legyen. Indulás előtt vékonyan dörzsöljük be lábunk sérülésre hajlamos részeit, amitől nemcsak könnyebb lesz a járásunk, de el is köszönhetünk a hólyagoktól egész nyárra.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!