A pedikűrösök ezeket a dolgokat mindig kihangsúlyozzák a vendégeiknek.
Vannak bizonyos hibák, amelyeket sokan elkövetnek az otthoni pedikűrözés során, de a szakemberek próbálnak mindenkit óva inteni. Most eláruljuk, mik azok a dolgok, amelyekre mindenképpen figyelned kell, hogy a lábápolást a helyes módon végezd el.
A vágási technika egyáltalán nem mindegy. A tökéletes hossz nem csupán esztétikai szempontból fontos, de az egészségünk miatt sem szabad túl rövidre vágni a körmöket. A legjobb, amit tehetsz, hogy körömvágó csipeszt alkalmazol, és extrán odafigyelsz a lábápolás során. A túl rövid körmök esetében megnő a benövés kockázata. Arra szintén figyelj, hogy a sarkakat ne kerekítsd le túlságosan, mert szintén árthat az egészségednek.
A zselés pedikűrt mindig szárazon kell kezdeni, hiszen így lehet csak az UV-fénnyel rögzíteni. Sőt, egyes helyeken még speciális folyadékot is alkalmaznak, amelynek célja, hogy a körmök még jobban kiszáradjanak. Ezt szem előtt tartva nem nehéz megérteni, hogy a fordított lakkozás- majd áztatás folyamat miért kulcsfontosságú ahhoz, hogy a pedikűr tartós legyen.
A körömágyak nagyon érzékenyek a fertőzésekre - mivel a köröm alatti szövetréteg a baktériumok élőhelye lehet. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a pedikűrös eszközöknél sok az éles tárgy, akkor bizony a bőrbe vágás kockázata jelentősen megnő. Éppen ezért az otthoni lábápolás során sem szabad megfeledkezni a megfelelő tisztításról. Sokan úgy gondolják, hogy elég néha-néha fertőtleníteni, de ez valójában nem így van. Az eszközök tisztántartása rendkívül egyszerű, némi meleg vízre és antibakterális szappanra van csak szükség, valamint alkalmanként hidrogén-peroxidot igényel.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!