A művész munkái a díszzsebkendőket is meghódították
Mit jelent az, hogy valaki digitális művész?
Vegyes technikával dolgozom, a képeim úgy születnek, hogy festékpöttyöket és –foltokat készítek, ezeket beszekennelem, és Photoshopban, digitálisan rakom össze. Tehát előre elképzelem, milyen foltokból fog állni a kép, és számítógépen kivitelezem. Ez a megoldás sokkal több lehetőséget ad, mint a sima, analóg festészet.
A névjegyeden az áll: motion designer.
Egyelőre inkább a szabadidőmben foglalkozom a digitális festészettel, egyébként animátor vagyok, a kollégáimmal együtt a Play Dead Stúdióban különféle tévéműsoroknak dolgozunk, többek között tévéshow-k vizuális hangulatát teremtjük meg. Néhány éve már azon fáradozom, hogy elsősorban művészként élhessek, és mostanra jutottam el oda, hogy lassan kezd beérni a sok munka gyümölcse.
Hogyan találkoztál az Urban cavaliers márkával?
Több internetes blog és magazin is írt már rólam, a nevem kezd bekerülni az internetes világba. A cég a society6.com oldalon találkozott a képeimmel, és nagyon megtetszett nekik kettő, amit át lehetett úgy alakítani, hogy tökéletesen megfeleljen egy díszzsebkendő kívánalmainak. A két alkotás közül az egyiket csak meg kellett nagyítani és méretre vágni, a másiknál pedig egy kicsit rá kellett dolgozni, hogy ne hasson üresnek. A képeim alapvetően színesek, és olyan mintha most fröccsentették volna oda, úgyhogy szerintem, működni fognak mint zsebkendők is.
Te szoktál ilyen zsebkendőt hordani?
Én nem szoktam nagyon kiöltözni, legutoljára az esküvőmön voltam elegáns. Ettől függetlenül ezt a terméket nagyon jó ötletnek tartom, valódi selyemből készül, nagyon jó minőségű, úgyhogy egyet-kettőt biztosan fogok rendelni magamnak.
Hol találkozni még a képeiddel?
Egyre több helyen, az eladási lista élén a pólók állnak, utána az iPhone-tokok, egy New York-i cég ágyneműkön és takarókon használja őket. De megtalált már egyszer egy korai cipős cég is, illetve egy dán cégnek készítek gyerekruha-kollekciókat, és a képeslapgyártók is nagyon szeretik a munkáimat. Régóta keresek olyan céget, akik flip-flop papucsra nyomnák, szerintem azon is jól mutatna.
Amit csinálsz, az művészet vagy alkalmazott művészet?
A munkáimra úgy gondolok, mint iparművészeti termékekre, amiket az emberek szívesen a kezükbe vesznek, viselnek, és jól érzik magukat benne, vele. Itthon és külföldön is volt már kiállításom: San Franciscóban van egy kis galéria, akik kiállítják és árusítják a képeimet, illetve New Yorkban is szerepeltem egy kiállításon egy nemzetközi pályázat keretében. Úgy gondolom a munkáim működnek képként is, de én jobban szeretem a termékeket, amelyek elkészülnek belőlük. A világ szerintem arrafelé megy, hogy mindenki nagyon divatos dolgokkal vegye körül magát, a cipőtől az órán át a telefontokig, és ezek a termékek az önkifejezés részévé vállnak lassan,én ebből szeretnék kis részt birtokolni.
Mi inspirál amikor elkezdesz egy képet?
A témáim között gyakran szerepelnek magányos állatok, sokszor foglalkoztat az állatok és a város kapcsolata. Szeretek új dolgokkal próbálkozni. Van, amikor a kép témája fog meg, és az, hogyan tudom kifejezni, máskor a technika fontos, mert nagyon nehéz kivitelezni, és érdekel, képes vagyok-e rá. Ha új dolgokat próbálok ki, az mindig nagyon leköt.
Farkas Róbert munkái a www.astronaut.co.hu oldalon láthatók, az Urban cavaliers új kollekciója a www.urbancavaliers.com oldalon érhető el.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!